informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Szykuje się największa w historii akcja kredytowa
   Prawie wszystkie banki i biura maklerskie oferują inwestorom łatwo dostępny kredyt na akcje PKO BP. - Zainteresowanie klientów jest ogromne - cieszą się bankowcy
   Od piątku większość krajowych biur maklerskich zacznie przyjmować zlecenia na akcje PKO BP. W przeciwieństwie do lokat prywatyzacyjnych kupujący nie powinni liczyć, że dostaną wszystkie zamówione akcje. - Takiego zainteresowania ofertą publiczną jeszcze nie widziałem. Popyt będzie ogromny - przewiduje starszy makler z dużego biura maklerskiego. Specjaliści przewidują redukcję zleceń na poziomie 80-90 proc.
   Maklerzy donoszą jednak, że odważniejsi inwestorzy już dzisiaj masowo zaciągają kredyt na zakup akcji PKO BP. Pieniądze z kredytu mają zwiększyć wartość ich zlecenia. Przy tak dużej redukcji może się okazać, że nie skorzystają z przyznanego kredytu, ale kupią akcje jedynie za... własne oszczędności.
   Ofertę kredytową przygotowały przy współpracy z bankami prawie wszystkie krajowe biura maklerskie. Wartość kredytów przewyższa z reguły dziesięciokrotnie wkład własny inwestora (rekordzistą jest Dom Maklerski BOŚ, 20-krotnie). Oprocentowanie w skali roku rzadko przekracza 10 proc., a odsetki naliczane są dopiero od dnia przydziału akcji PKO BP (6 listopada). Prowizja przygotowawcza, najważniejszy koszt kredytobiorcy, jeszcze nigdy nie była tak niska. Dla kredytu powyżej 250 tys. zł wynosi średnio 0,3 proc. jego wartości.
   Według bankowców oferta kredytowa na akcje PKO BP może okazać się jedną z największych akcji kredytowych w historii. Rekordowa była oferta PKN Orlen z 1999 r. Inwestorzy, korzystając z kredytów, złożyli zlecenia za ponad 13 mld zł. - Mamy kilka tysięcy wniosków. Obawiamy się, czy zdążymy je zweryfikować. A przecież zapisy na dobre zaczną się w przyszłym tygodniu - mówi nam przedstawiciel dużego biura maklerskiego. Na kredyt decydują się nawet ci, którzy wcześniej nigdy nic nie kupowali za cudze pieniądze. - Większość klientów decyduje się na kredyt, który umożliwi złożenie zlecenia o wartości 400-500 tys. zł. To maksymalny pułap zamówienia, jakie dopuszcza prospekt emisyjny - mówią maklerzy. Szacują, że z oferty skorzysta kilkadziesiąt tysięcy Polaków, a wartość kredytów nawet kilkakrotnie przekroczy wycenę całej oferty publicznej PKO BP (ok. 6 mld zł).
   Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy, najwięksi inwestorzy, których portfele przekraczają milion złotych, a wnioski kredytowe opiewają na kilka milionów, chcą ominąć ograniczenie związane z maksymalną wartością zlecenia na akcje PKO BP. Wystarczy, że zamówienie w ich imieniu złoży instytucja zarządzająca aktywami na zlecenie (tzw. firma asset management). Wtedy zlecenie trafi do transzy instytucjonalnej, gdzie redukcja może być niższa. Ale doradcy inwestycyjni zwracają uwagę na uznaniowość przy przydziale akcji instytucjom przez oferującego, czyli BM BGŻ.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 22-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.