informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 62 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

PIT 50 proc. - Sejm chce złupić milionerów
   Rząd sprzeciwia się wprowadzeniu 50-proc. stawki podatku dla zarabiających powyżej 600 tys. zł rocznie, o której wprowadzeniu zdecydował w piątek Sejm
   Zdaniem wiceministra finansów Jarosława Nenemana, nowa stawka ma głównie wydźwięk propagandowy, a nie finansowy, dlatego rząd będzie za tym, by Senat ją zliwkidował.
   Zdaniem wiceministra, nowy przepis sprowokuje jednak część osób do ucieczki od tego podatku. Według Jarosława Nenemana może się okazać, że część podatników przeniesie się na stawkę 19-procentową, a wówczas państwo straci dochody zarówno z podatków, jak i z ZUS-u.
   Za wprowadzeniem nowej stawki były wszystkie ugrupowania, poza SKL i PO. Wiceprzewodniczący klubu Platformy Zbigniew Chlebowski powiedział, że to typowa propozycja wyborcza. Podkreslił, że w krajach sąsiadujących z Polską system podatkowy jest o wiele prostszy, co może spowodować ucieczkę polskich podatników oraz wzrost szarej strefy.
   Poprawkę do ustawy o podatku PIT zgłosiła Unia Pracy.
   Czwarta stawka podatkowa dotyczy według danych Ministerstwa Finansów 4 tysięcy osób, a dodatkowe przychody do budżetu wyniosłyby 240 milionów złotych.
   Wcześniej Sejm odrzucił poprawkę Samoobrony, która też domagała się 50-procentowej stawce podatkowej, ale chciała jej wprowadzenia już dla osób, których dochody są wyższe niż 144 tysiące rocznie.
   Nowe przepisy mają obowiązywać w 2005 roku.
   Za ustawą głosowało 344 posłów, 53 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu. Aby ustawa obowiązywała w przyszłym roku, powinna do końca listopada zostać zaakceptowana przez parlament, podpisana przez prezydenta i opublikowana w Dzienniku Ustaw.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 22-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.