informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak przyspieszyć rozwój polskiego internetu
   Zamiast inwestować w rozwój internetu na wsi, rząd zamierza namawiać do tego innych. - Pomysł dobry, ale bez pieniędzy z budżetu się nie uda - twierdzą analitycy.
   To nie administracja będzie inwestować, ale firmy i partnerzy. Stworzymy najlepszą metodę pośredniego wpływu na rynek - ogłosił w poniedziałek podczas Forum na rzecz Usług Szerokopasmowych wiceminister infrastruktury Wojciech Hałka. W tym celu ministerstwo stworzyło 13-punktowy program rozwoju internetu. Do pokonania jest duży dystans między Polską a Europą Zachodnią - zaledwie co 20. Polak ma dostęp do szybkiego internetu szerokopasmowego.
   Jak rząd chce pokonać ten dystans? Oprócz zachęt i opracowywania strategii wciąż liczymy na pieniądze z UE. - Do Polski trafi ok. 9 mld zł w latach 2004-06. Chcemy, żeby jak najwięcej z tych pieniędzy przeznaczono na rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej - mówił Hałka. Najwięcej inwestycji tego typu będzie można sfinansować z Funduszu Rozwoju Regionalnego.
   Kilka dni temu parlament postanowił, że wszystkie polskie szkoły będą miały dostęp do internetu szerokopasmowego. - Plan powinniśmy zrealizować w rok - powiedział minister Hałka. - Choć może to zająć nawet dwa lata - dodał po chwili. Tempo realizacji planu będzie uzależnione od środków budżetowych. A tych, jak przyznaje sam Hałka, jest niewiele.
   Poprzednia strategia rozwoju internetu szerokopasmowego zakładała, że na udostępnienie wszystkim szkołom internetu przeznaczone zostanie 200 mln zł. Tych pieniędzy nie ma jednak w budżecie. Jak szybki internet trafi więc do ponad 34 tys. polskich szkół? - Ze środków budżetowych zostanie opłacony jednorazowy koszt przyłączenia do internetu. Dzięki temu wydatki wyniosą zaledwie jedną piątą zakładanej wcześniej kwoty - powiedział Wojciech Hałka. Żeby jednak podłączyć szkołę do internetu, w danym regionie musi istnieć sieć szkieletowa, z której szkoła będzie mogła korzystać. Na jej doprowadzenie państwo nie ma jednak funduszy.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 19-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.