informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Portale Gazeta.pl i O2.pl powiększają konta e-mail
   Gazeta.pl przystąpiła do licytacji portali na wielkość darmowych skrzynek poczty elektronicznej i uruchomiła konta e-mail o... nieograniczonej pojemności. W O2.pl wielkość skrzynek wzrosła do 1 gigabajta.
   Z komunikatu portalu Gazeta.pl (należy on do Agory, wydawcy "Gazety Wyborczej") wynika, że jego darmowe konta e-mail - które dotychczas miały wielkość ok. 20 megabajtów - zostają znacznie powiększone. Na początek każdy posiadacz skrzynki e-mail otrzymuje pojemność 256 MB, a następnie, gdy ilość korespondencji zbliży się do tej granicy (91 proc. zapełnienia), może raz na siedem dni zwiększyć swą skrzynkę - jednorazowo o 16 MB. Nie ma żadnego górnego limitu wielkości konta. Nowa poczta na Gazeta.pl pozwala na przesyłanie korespondencji o wielkości do 20 MB, co jest istotne dla tych internautów, którzy chcą dołączać do listów obszerne załączniki - np. muzykę, pliki multimedialne lub zdjęcia.
   Mimo że nieograniczona pojemność nie jest przydzielana całkowicie automatycznie (co podkreśla w komentarzach konkurencja), to i tak portal Gazeta.pl przelicytował pod tym względem pozostałe portale. Do poniedziałku największą nominalną pojemność skrzynki - 1 gigabajt - oferował za darmo portal Onet.pl. Przedstawiciele innych portali zarzucali mu zresztą, że jest to tylko trik marketingowy - w praktyce użytkownicy Onetu muszą bowiem co tydzień kasować całą swoją korespondencję, która zajmuje więcej niż 250 MB.
   Ponadto darmowe skrzynki o pojemności 256 MB oferuje Wirtualna Polska, a 100 MB udostępnia krakowska Interia (która na początku lipca tego roku jako pierwsza powiększyła swoje skrzynki). Bezpłatne konta wielkości 250 MB do niedawna oferował także warszawski portal O2.pl. W poniedziałek z regulaminu tej usługi wynikało, że skrzynki na O2.pl zwiększyły się czterokrotnie (do 1 GB), choć w innych miejscach na witrynie portal ten nadal podawał parametr 250 MB.
   Gigantyczne bezpłatne skrzynki e-mail to świeże zjawisko w światowym internecie. W ten sposób pierwsza zaczęła konkurować o użytkowników amerykańska firma Google, ogłaszając 1 kwietnia tego roku uruchomienie testowych kont Gmail.com o pojemności 1 GB.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 19-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.