informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Akcje PKO BP skończyły się
   Dokładnie o godz. 13.50 w oddziałach PKO BP zakończyła się sprzedaż lokat prywatyzacyjnych. Z nieoficjalnych informacji Gazety wynika, że kupiło je ok. 70 tys. osób. Przynajmniej drugie tyle obeszło się smakiem.
   Łączna wartość lokat to 1,1 mld zł. Według nieoficjalnych danych średnia wartość jednej zakładanej lokaty to ok. 15 tys. zł. PKO BP nie potwierdza informacji o średniej wysokości przyjmowanych lokat Przyjmowało je 950 oddziałów w całej Polsce. Osoby, które nie załapały się na lokaty będą mogły kupić akcje PKO BP w biurach maklerskich, które zaczną przyjmować zamówienia od 22 października. W odróżnieniu od lokat nie będzie już jednak gwarancji zakupu wszystkich zamówionych akcji
   Marek Kłuciński powiedział w programie I Polskiego Radia, że nic mu nie wiadomo na temat awarii sytemu w niektórych oddziałach. Rzecznik stwierdziłł, że w sytuacji, gdyby doszło do wyłączenia któregoś z oddziałów, zostanie włączony oddział awaryjny, pozwalający na dalsze przyjmowanie lokat.
   - PKO BP nie potwierdza informacji podawanych przez media o średniej wysokości przyjmowanych przez bank lokat prywatyzacyjnych - powiedział Kłuciński. Według części mediów, w pierwszych dwóch minutach założono 388 lokat na łączną sumę 7 mln 400 tys. zł, a przed godziną 9.00 średnia wysokość lokaty wynosiła 15 tys. zł. Kłuciński podkreślił, że bank nie chce podawać takich informacji, by nie podgrzewać atmosfery.
   Pan Arek zorganizował kolejkę przed oddziałem PKO BP na ul. Św. Marcina w Poznaniu. Dyżurował całą noc. Był pierwszy i jako taki został obsłużony - Wszystko idzie sprawnie, panie się starają. Jestem bardzo zadowolony, idę do domu się wyspać - powiedział zaraz po wyjściu z banku.
   Sprzedaż akcji największego polskiego banku PKO BP ruszyła o 8 rano i przebiega spokojnie, choć pod niektórymi bankami pojawili się ludzie spoza kolejek. Jednak ochroniarze bankowi i ci wynajęci przez kolejkowiczów skutecznie odstraszają od wciskania się poza kolejnością.
   Mimo, że ludzie byli na listach - i miejsce w kolejce mieli zagwarantowane - większość chętnych stawiła się przed bankiem około 3 nad ranem.
   Chociaż minister Jacek Socha już wczoraj zdecydował, że akcji będzie więcej - pula lokat wzrosła o prawie 400 milionów - do miliarda stu milionów złotych - to i tak wiadomo, spora część chętnych odeszła od kasy z kwitkiem.
   Powiedzieć, że zainteresowanie było ogromne, to za mało. Przed bankami od kilku dni utworzyły się kolejki - listy i komitety kolejkowe, jak za starych, niezbyt dobrych czasów. Każda lista liczy od 200-stu do nawet 700-set nazwisk. Dlatego rano przed oznaczonymi oddziałami PKO BP w całym kraju pojawiły się dodatkowe patrole. Odziały PKO BP specjalnie na dziś zatrudniły dodatkowych ochroniarzy.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 11-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.