informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Gorący weekend przed PKO
   W setkach kolejek zbierających się przed oddziałami PKO BP wszyscy zastanawiają się, czy wystarczy dla nich akcji. Czy rząd zwiększy pulę? Z wypowiedzi ministra skarbu Jacka Sochy wynika, że to niemal pewne!
   Póki co na lokaty prywatyzacyjne, które pozwolą już od poniedziałku kupić akcje PKO taniej i bez redukcji, ministerstwo rezerwuje 720 mln zł. Gdyby wszyscy chętni założyli lokaty o maksymalnej wartości 20 tys. zł, starczyłoby ich "tylko" dla 36 tys. osób. A więc dla pierwszej czterdziestki stojących pod każdym z 950 oddziałów przyjmujących lokaty (przy założeniu, że wszystkie placówki obsługiwałyby klientów w tym samym tempie). Tymczasem w oddziałach, które odwiedzili wczoraj nasi reporterzy, listy kolejkowe zawierały grubo ponad sto nazwisk! I wciąż pęcznieją.
   Minister skarbu Jacek Socha poważnie rozważa powiększenie przeznaczonej na lokaty puli pieniędzy. - Wszystko zależy od tego, jak duże będą kolejki. Ostateczną decyzję podejmę w poniedziałek rano - oświadczył Socha. Nie chciał zdradzić, o ile może urosnąć zarezerwowana na lokaty pula. Z naszych informacji wynika, że w grę wchodzi nawet jej podwojenie! Nasze źródło zbliżone do ministerstwa twierdzi, że jeden z wariantów zakłada stopniowe zwiększanie wartości dostępnych lokat już w trakcie zapisów, tak by ich nie zabrakło.
   Ile osób stoi w całej Polsce w kolejkach po lokaty prywatyzacyjne? Bank nie zbiera informacji, w ilu oddziałach utworzyły się już komitety kolejkowe. - My tych działań nie kontrolujemy i nie koordynujemy. To są prywatne inicjatywy osób oczekujących w kolejkach - zastrzega Marek Kłuciński. Jeśli przed każdą placówką prowadzącą sprzedaż lokat ustawiłoby się tylko po sto osób, to liczbę kolejkowiczów w całym kraju można byłoby ostrożnie szacować na 100 tys. osób! A przecież to dopiero początek - dwa tygodnie po lokatach zapisy na akcje PKO BP zaczną jeszcze przyjmować biura maklerskie.Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 09-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.