informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 83 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Java i kontrowersyjne patenty Kodaka
   Kodak może się domagać ponad miliarda dolarów odszkodowania od koncernu Sun za naruszenie praw patentowych - uznał w poniedziałek wieczorem amerykański sąd.
   W 2002 r. Eastman Kodak złożył pozew przeciwko Sun Microsystems utrzymując, że naruszono trzy z jego patentów związanych z technologią Java (którą z kolei opatentował Sun). W Javie napisana jest większości aplikacji do komórek. Bez odpowiedniego oprogramowania obsługującego Javę trudno jest też wejść na wiele stron internetowych.
   Kodak stał się posiadaczem praw do trzech patentów w 1997 r., kiedy za 260 mln dol. kupił część firmy Wang Laboratories, w kilka lat po tym, jak stworzono Javę. Patenty w uproszczeniu obejmują sposób komunikacji między programami wykorzystany w Javie.
   Roszczenia Eastman Kodak spotkały się ze sprzeciwem specjalistów komputerowych: dotyczą bowiem formuł matematycznych (tzw. algorytmów), które zgodnie z prawem większości krajów (w tym Polski) nie są objęte ochroną patentową. "Patenty na oprogramowanie zniszczą przemysł informatyczny w USA. Ich używanie nieuchronnie prowadzi do zablokowania rozwoju" - napisała Pamela Jones, redaktor jednego z najbardziej znanych serwisów propagujących ideę wolnego oprogramowania Groklaw.
   Żądane prze Kodaka roszczenia finansowe są wyjątkowo wysokie. Odpowiadają one ponadtrzyletniemu zyskowi operacyjnemu Suna ze sprzedaży serwerów komputerowych i pamięci masowych.
   Java była już przedmiotem wieloletniego sporu patentowego między Sunem, który opatentował tę technologię a Microsoftem. Dopiero w tym roku koncerny zawarły ugodę.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 07-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.