informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowe zasady podziału funduszy strukturalnych
   Komisja Europejska chce, żeby sposób podziału funduszy strukturalnych w latach 2007 - 13 negocjowały już bezpośrednio regiony, a w mniejszym stopniu rząd - przyznała unijna komisarz Danuta Hübner.
   Hübner, która od 1 listopada oficjalnie obejmie tekę komisarza ds. polityki regionalnej, przedstawiła w piątek w Warszawie niektóre założenia reformy unijnych funduszy pomocowych po 2006 r.
   W przypadku Polski, prawdopodobnie najważniejsza zmiana dotyczy sposobu negocjowania podziału przyznanych nam kwot.
   Dotąd w negocjacjach dotyczących obecnie uruchomionych funduszy strukturalnych (ponad 10 mld euro do 2006 r.) pierwsze skrzypce grał rząd. To on, w rozmowach z Brukselą, ustalał ile euro pójdzie na drogi, a ile na edukację. Kolejna edycja funduszy strukturalnych dla Polski ma już inaczej wyglądać. Po pierwsze, kwoty będą znacznie większe - dla samych samorządów aż 20 mld euro. Po drugie, ten tort będą musiały podzielić same regiony. - Komisja Europejska będzie rozmawiała z regionami bezpośrednio. Oczekujemy, że Polska odejdzie od scentralizowanego podejścia - powiedziała Hübner.
   Regiony maja raptem rok, żeby przygotować się do nowych zadań - negocjacje z Komisją Europejska mogą ruszyć nawet na jesieni 2005 r. Bruksela już teraz zdaje sobie sprawę z ryzyka. Może się bowiem zdarzyć, że poszczególne, regionalne strategie w ogóle nie będą ze sobą przystawać. (W skrajnym przypadku, jedno z województw może postawić na rozwój przemysłu na terenach przylegających do drugiego województwa, gdzie planuje się rozwój turystyki ekologicznej). Komisja szuka sposobu, żeby takich rozbieżności nie było. - Chcemy zaoferować marchewkę. Niewykluczone, że dla tych regionów, które będą współpracować, zasady udzielania pomocy będą jeszcze korzystniejsze - powiedziała Hübner. Korzyść mogłaby polegać np. na wyższym niż 75 proc. udziale pieniędzy unijnych w inwestycji.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 02-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.