informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 113 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

MediaPlayer jak Explorer?
   Microsoft stanie się panem życia i śmierci na rynku mediów elektronicznych, jeżeli sankcje nałożone na niego przez Komisję Europejską nie zostaną szybko wprowadzone - zeznał jeden ze świadków w procesie Microsoftu.
   Piątek był drugim dniem rozprawy, w której amerykański koncern próbuje zablokować karę, jaką w marcu nałożyła na niego Komisja Europejska. Prawnicy Microsoft chcą przekonać przewodniczącego unijnego Sądu Pierwszej Instancji Bo Vesterdorfa, że Bruksela powinna zawiesić wykonanie kary, którą nałożyła w marcu tego roku, dopóki sąd nie wypowie się co do istoty sprawy. A jest nią orzeczenie Komisji Europejskiej, w którym uznała ona koncern winnym złamania unijnego prawa konkurencji.
   Kara, której zamrożenia domaga się Microsoft, oprócz grzywny (rekordowe 497 mln euro) składa się jeszcze z dwóch nakazów: •  wypuszczenia na rynek unijny wersji Windows bez odtwarzacza multimedialnego MediaPlayer oraz •  podzielenia się z konkurentami (za opłatą licencyjną) wiedzą o sposobie, w jaki system Windows komunikuje się z serwerami.
   Microsoft twierdzi, że kara powinna być zawieszona, ponieważ opiera się na wątłych podstawach prawnych, poza tym wyrządzi mu nieodwracalne szkody. Komisja Europejska argumentuje z kolei, że karę trzeba wyegzekwować jak najszybciej, zanim Microsoft do końca nie zmiażdży konkurencji. Że tak się może stać, świadkowie powołani przez Komisję próbowali udowodnić w piątek. Stwierdzili przede wszystkim, że dołączany do Windowsa odtwarzacz multimedialny MediaPlayer w tej chwili osiąga "punkt krytyczny" używalności, po którego przekroczeniu wszyscy konkurenci wypadną z rynku. W latach 90. podobnie było z przeglądarką internetową Explorer, która wypchnęła z rynku konkurenta - Netscape Navigatora.
   Popularność MediaPlayera, podobnie jak Explorera, jest większa od konkurencyjnych produktów nie dlatego, że jest lepszy, ale z powodu dołączania go do Windows. Zwykłe ludzkie "lenistwo" powoduje, że użytkownicy korzystali z Explorera, a teraz z MediaPlayera. Robią to, bo Windowsy są zainstalowane na 90 proc. komputerów na świecie. A przeciętny użytkownik komputera nie umie tych aplikacji usunąć. System operacyjny Windows staje się więc platformą bojową do podbijania rynku innych aplikacji - twierdzą eksperci. - Jeżeli Microsoft osiągnie jeszcze jedną pozycję dominującą, stanie się panem życia i śmierci nie tylko w komputerach, ale także w komórkach i palmtopach - twierdzi James Flynn, prawnik z branżowej organizacji CCIA.
   Bez względu na decyzję sędziego Vestredorfa ta rozprawa jest jedynie wstępem do "procesu stulecia" - gdy unijny sąd zacznie rozważać zasadność orzeczenia Komisji Europejskiej. Ta rozprawa może potrwać nawet kilka lat. Póki co przedstawiciele obu stron twierdzą, że to ich argumenty są mocniejsze.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 02-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.