informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 46 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Microsoft nie wyklucza ugody
   Już w czwartek przed unijnym Sądem Pierwszej Instancji w Luksemburgu rozpocznie się proces, awansem nazywany "procesem stulecia", w którym amerykański gigant informatyczny Microsoft zetrze się z Komisją Europejską.
   Microsoft będzie przed sądem domagał się unieważnienia decyzji Komisji Europejskiej, która w marcu br. uznała, że koncern złamał unijne prawo konkurencji. Zrobił to, nadużywając dominującej pozycji na rynku komputerowych systemów operacyjnych (kontroluje go w ponad 90 proc.). Za to Bruksela nałożyła na firmę 497 mln euro grzywny.
   Czwartkowa rozprawa nie będzie dotyczyć meritum sprawy, tj. tego, czy Komisja miała rację, uznając Microsoft winnym nadużycia. Sąd zajmie się wątkiem pobocznym - ewentualnym zamrożeniem wykonania kary. I nie chodzi o pieniądze (te Microsoft już wpłacił), ale o drugą część kary: nakaz sprzedawania w Europie specjalnej wersji Windows zubożonej o odtwarzacz multimedialny Media Player oraz nakaz podzielenia się z konkurentami informacjami o sposobie, w jaki system Windows "komunikuje się" z serwerami. Microsoft wciąż przypomina, że jest gotów załatwić całą sprawę polubownie, ale szczegóły ewentualnej propozycji ugody nie są znane.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 28-09-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.