informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 78 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przedsiębiorcy mówią "nie" podwyżce składek na ZUS
   Porozumienia nie będzie. Rada Przedsiębiorczości wezwała we wtorek rząd do wycofania z Sejmu projektu ustawy podwyższającej przedsiębiorcom składki na ZUS.
   Jeszcze w poniedziałek wydawało się, że Rada - grupująca 11 największych organizacji biznesowych - złagodzi swoje stanowisko. Po spotkaniu z wicepremierem Jerzym Hausnerem część przedsiębiorców uznała, że być może trzeba się zgodzić na forsowaną przez rząd podwyżkę i jedynie negocjować złagodzenie jej skali. We wtorek Rada spotkała się ponownie i postanowiła nie ustępować.
   - Uważając za najważniejsze działania mające na celu rozwój gospodarki, a zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw, Rada Przedsiębiorczości nie może zaakceptować rządowych propozycji zmian dotyczących ubezpieczeń społecznych osób prowadzących działalność gospodarczą - czytamy w pisemnym stanowisku Rady. - Projekt ten traktuje problem w sposób wycinkowy - twierdzi Rada. Wzywa więc rząd "do pilnego podjęcia prac nad kompleksową reformą ubezpieczeń społecznych" i apeluje, by nie podnosić składek tylko dlatego, że chce się łatać dziurę budżetową.
   - Stanowisko Rady jest jasne i stanowcze - powiedział nam Mirosław Grabowski, jej obecny prezes, na co dzień przewodniczący naczelnej rady zrzeszeń handlu i usług. - Wśród przedsiębiorców nie ma rozłamu - zapewnił.
   Minister polityki społecznej Krzysztof Pater mówił wielokrotnie, że rząd nie zrezygnuje z podwyżki. Co się stanie, jeśli rząd przeforsuje w Sejmie swój projekt? - Może to wywołać skutki trudne do przewidzenia. W tej chwili bez pracy są 3 mln ludzi. Projekt rządu może jeszcze pogorszyć sytuację. Wpycha przedsiębiorców z dochodami 2-4 tys. zł, a więc wcale nie wysokimi, w szarą strefę. Spadnie legalne zatrudnienie, spadną dochody budżetu państwa z podatków. To zaszkodzi gospodarce - twierdzi Grabowski.
   Na razie rządowy projekt jest w sejmowej komisji nadzwyczajnej powołanej do rozpatrzenia ustaw z planu Hausnera. W oczekiwaniu na rozmowy przedsiębiorców z rządem komisja zawiesiła prace do 5 października.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 28-09-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.