informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 45 gości, oraz: Tolmer
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Pieniądze dla Polski
Unijna komisarz ds. budżetowych Niemka Michaela Schreyer założyła w propozycjach na 2005 r., że nowe kraje UE wpłacą do wspólnej kasy ok. 5,5 mld.euro, a dostaną 10,3 mld. Nie chciała zdradzić, ile pieniędzy "zarobią" na czysto konkretne nowe kraje. Na podstawie symulacji budżetowych robionych jeszcze w grudniu ub.r. w Kopenhadze można się spodziewać, że Unia "da" nam około 2,5 mld. euro zysku. W sumie budżet na 2005 r. ma wynieść 109,5 mld euro, czyli 1,03 proc. dochodu narodowego brutto poszerzonej Unii. Z 50,1 mld euro na rolnictwo zaledwie 3,1 mld euro trafi do nowych członków (ok. 820 mln euro to dopłaty dla polskich rolników). Z 34,6 mld euro na pomoc biednym regionom niewiele ponad 10 proc. (3,8 mld) trafi do nowych państw Unii, choć żyć w nich będzie 20 proc. obywateli, i to biedniejszych niż w krajach Piętnastki. Budżet na 2005 r. UE zatwierdzać będzie już przy współudziale polskich eurodeputowanych w Strasburgu i przedstawicieli naszego rządu w Radzie UE.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 30-04-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.