informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Poręczenia BGK w BISE
   BISE podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę portfelową dotyczącą Funduszu Poręczeń Unijnych. Dzięki porozumieniu przedsiębiorcy zgłaszający się do BISE po kredyt pomostowy lub uzupełniający na realizację inwestycji współfinansowanych ze środków UE mogą w tym banku uzyskać poręczenie Funduszu Poręczeń Unijnych BGK, które jest jednym z zabezpieczeń kredytu. Decyzję o tym, czy kredytobiorca ma szansę na skorzystanie z funduszu podejmują analitycy BISE. Pozwoli to na znaczne uproszczenie procedur i skrócenie czasu oczekiwania na wypłatę kredytu. Umowa została podpisana na rok z możliwością jej przedłużenia.
   BISE przygotował dwa kredyty, które mają pomóc polskim przedsiębiorcom w skorzystaniu z programów pomocowych Unii Europejskiej - mówi Krzysztof Rykowski, rzecznik prasowy BISE. Pierwszy z nich to kredyt pomostowy przeznaczony na finansowanie przedsięwzięć, które zapewnią wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw. Jest udzielany w złotych na okres do trzech lat. Maksymalna kwota kredytu nie może przekroczyć kwoty dotacji wypłacanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Oprocentowanie kredytu jest zmienne, oparte o stawkę Wibor 3M powiększoną o minimum 2 punkty procentowe. Prowizja przygotowawcza wynosi 2 procent, a minimalny wkład kredytobiorcy to 25 procent wartości inwestycji. Drugi kredyt - to kredyt uzupełniający, na współfinansowanie wymaganego wkładu własnego w wysokości co najmniej 25 procent kwoty dotacji. Jest udzielany w złotych. Maksymalna kwota kredytu to 75 procent brakującej kwoty. Oprocentowanie, tak jak w przypadku kredytu pomostowego, jest zmienne i wynosi Wibor 3M plus minimum 2 punkty procentowe. Wysokość prowizji przygotowawczej ustalono na jeden procent wartości kredytu.

Źródło: Gazeta Bankowa (gb.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 22-09-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.