informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 68 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jawna ankieta kredytowa

   Narodowy Bank Polski opublikował po raz pierwszy wyniki ankiety przeprowadzanej wśród przewodniczących komitetów kredytowych krajowych banków. Takie ankiety są przeprowadzane także przez inne banki centralne na świecie, m.in. amerykańską Rezerwę Federalną czy Europejski Bank Centralny.
   Z sondażu, w którym na przełomie czerwca i lipca wzięły udział 24 banki komercyjne, wynika, że w drugim kwartale banki generalnie nie zmieniały kryteriów i warunków udzielania kredytów dla przedsiębiorstw. Odnotowały natomiast wzrost popytu na kredyty tej grupy klientów, w szczególności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Popyt na kredyty długoterminowe był większy niż na krótkoterminowe. Powodem tego stanu rzeczy był wzrost zapotrzebowania na finansowanie inwestycji i aktywów obrotowych w związku z rozszerzaniem zakresu działalności przez przedsiębiorstwa. Większość banków przewidywała, że wzrost popytu na kredyty utrzyma się także w trzecim kwartale. O ile w przypadku dużych firm banki nie planowały złagodzenia polityki kredytowej, to przewidywano, że rozluźnienie takie nastąpi w odniesieniu do małych i średnich firm.
   W przypadku kredytów dla gospodarstw domowych w drugim kwartale około połowy banków złagodziło kryteria i warunki udzielania kredytów. Mniej wymagań stawiano przede wszystkim w odniesieniu do zabezpieczeń kredytów. Banki wydłużały też okres kredytowania klientów detalicznych, a niektóre zdecydowały się na zmniejszenie marży odsetkowej. Dwa główne powody poluzowania warunków udzielania kredytów detalicznych to wzrost presji konkurencyjnej oraz popytu na kredyty. Banki oceniały, że klienci brali kredyty mieszkaniowe w dużej mierze w związku z prognozami poprawy sytuacji na rynku mieszkaniowym.Źródło: Gazeta Bankowa (gb.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 22-09-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.