informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 38 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Unijne fundusze dla przedsiębiorstw
Przedsiębiorcy korzystający z dużych unijnych dotacji nie będą musieli przeprowadzać przetargów. Komitet Europejski Rady Ministrów podjął ostateczną decyzję w tej sprawie.
O tym, że przepis-potworek zostanie zlikwidowany, informowaliśmy już w ub. tygodniu. Jego szkodliwość polegała na tym, że firmy finansowane z unijnych funduszy strukturalnych, które chciałyby złożyć zamówienie większe niż 100 tys. euro, musiałyby zastosować wszelkie skomplikowane procedury przetargu publicznego zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych. To znacznie utrudniłoby, wydłużyło i, co jest najistotniejsze, podrożyło proces wykorzystania dotacji. Pomysłodawcy złego przepisu wycofali się i zaproponowali zupełnie inny: przedsiębiorca realizujący duże zamówienie nie będzie musiał organizować przetargu, a jedynie: * poinformować o swoich planach na własnej stronie internetowej (o ile ją ma), * ogłosić je w dzienniku lub czasopiśmie o zasięgu ogólnopolskim, * oraz we własnej siedzibie, w miejscu publicznie dostępnym. Ponadto powinien przesłać informację do instytucji wdrażającej (np. PARP), a ta umieści ją na swojej stronie internetowej.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 29-04-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.