informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 19 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak kupić mieszkanie za granicą?
   Kup mieszkanie za granicą. Pieniądze zwrócą ci się po pięciu latach.
   Zdaniem pośredników co roku nieruchomości za granicą kupuje ok. tysiąca Polaków. Zainteresowanych taką transakcją jest przynajmniej dziesięć razy więcej. A zdaniem agentów nieruchomości boom dopiero się zaczyna. Chętnych przybyło zwłaszcza po 1 maja, gdy Polska weszła do Unii.
   Największą popularnością - 60 proc. podpisywanych umów - cieszy się słoneczna Hiszpania. Na dalszych miejscach są Chorwacja (20 proc. transakcji) oraz Portugalia, Bułgaria, Francja i Włochy (po kilka proc.).
   Domy i mieszkania za granicą to świetna inwestycja. Zwraca się zazwyczaj po 5 latach. - Ceny na hiszpańskim Costa del Sol oraz Costa Brava rosną po 20 proc. rocznie - twierdzi Jacek Szyc z trójmiejskiej agencji Carisma specjalizującej się w obrocie nieruchomościami na południu Europy. - Nasz klient kupił w 2001 r. apartament nad morzem za 110 tys. euro. Po dwóch latach sprzedał go za 148 tys. - opowiada Szyc. Podobnie jest w Chorwacji - ceny idą do góry o 10-15 proc. rocznie - oraz Bułgarii - tam w ciągu kilkunastu miesięcy wzrost może sięgnąć i 50 proc.
   Zarabiać można też na wynajmie takich mieszkań. Sezon w Hiszpanii trwa od czerwca do września. Turysta za najem trzypokojowego apartamentu na Costa Blanca płaci ok. 500 euro za tydzień. Poza sezonem stawka spada do 150 euro tygodniowo. Przez rok można zarobić w ten sposób ok. 13 tys. euro (najemca reguluje też opłaty za mieszkanie). Mniejsze pieniądze czekają w Chorwacji (ok. 250 euro za tydzień) oraz Bułgarii (kilkaset euro miesięcznie).


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 16-09-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.