informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 44 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowe sieci komórkowe coraz bliżej
   Dwa razy więcej operatorów komórkowych w Polsce? To możliwe już w przyszłym roku. URTiP zapowiada preferowanie nowych inwestorów.
   Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Witold Graboś zamierza pod koniec roku ogłosić przetarg na nowe częstotliwości dla sieci telefonii komórkowej. W czwartek ujawnił jego założenia.
   Wynika z nich, że dwie firmy będą mogły prowadzić nowe sieci GSM, a jedna - sieć trzeciej generacji UMTS (wprowadza na wielką skalę multimedia do komórek, np. wideofonię). Oznacza to, że Erze, Plusowi i Idei przybyłoby maksymalnie trzech konkurentów.
   URTiP poinformował, że zamierza preferencyjnie oceniać oferty firm, które nie mają jeszcze sieci komórkowych, ani nie są z nimi powiązane kapitałowo. W ten sposób chce się zabezpieczyć przed próbą przejęcia wolnych częstotliwości GSM i UMTS przez obecnych graczy. Drugim kryterium obok "zachowania warunków konkurencji" ma być zadeklarowana kwota, ale cena wywoławcza jest symboliczna i wyniesie kilka milionów złotych. Firmy zainteresowane prowadzeniem sieci UMTS nie będą musiały w przetargu składać żadnych deklaracji odnośnie tempa budowy sieci, ale już potencjalni operatorzy GSM - tak. Jak poinformował nas rzecznik URTiP-u Jacek Strzałkowski, o dane częstotliwości będą musiały rywalizować co najmniej dwie firmy - w przeciwnym razie nie zostaną one przyznane.
   Zainteresowanie walką o prawo do budowy nowych sieci komórkowych wykazali dotąd polscy operatorzy telefonii stacjonarnej: Netia, Telefonia Dialog i Sferia oraz skandynawscy giganci Tele2 i TeliaSonera.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 16-09-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.