informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 70 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polska bardziej na plusie
   Polska dostanie w tym roku więcej pieniędzy, niż przewidywała Komisja Europejska. Wypłaty z unijnego budżetu przekroczą wpłaty o więcej niż planowane na szczycie w Kopenhadze 1,5 mld euro.
   Tę zaskakującą i, co ważniejsze, dobrą wiadomość przekazała w środę unijna komisarz ds. budżetowych Michele Schreyer. Niemiecka komisarz - ku zadowoleniu polskiego rządu - ponownie zapewniła, że Bruksela kategorycznie sprzeciwia się, by wysokość polskich podatków od firm miała jakikolwiek wpływ na fundusze strukturalne. Powiązania obu rzeczy domagają się Francja i Niemcy.
   - Nie zgadzamy się na to. Fundusze strukturalne zostały stworzone po to, żeby pomóc innym krajom w osiągnięciu średniego, unijnego poziomu. Twierdzenie, że nowe kraje członkowskie obniżają podatek CIT wiedząc, że dostaną fundusze z Unii Europejskiej jest całkowicie nieuzasadnione - powiedziała Schreyer.
   Nieznane jest natomiast stanowisko Komisji Europejskiej w innej kwestii: jak będzie obliczany tzw. próg czterech procent. Unijne prawo stanowi, że żadne państwo nie może dostać z unijnej kasy wsparcia większego niż 4-proc. PKB. Tę sumę można jednak liczyć w różny sposób (na podstawie prognoz, raz na siedem lat, corocznie itp.). W zależności od sposobu - faktyczne kwoty mogą się różnić o dziesiątki milionów euro.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 16-09-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.