informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak dotkliwe są nowe ograniczenia w Neostradzie?
   Od września użytkownicy Neostrady muszą się liczyć z ograniczeniami ściągania danych. Jak dotkliwymi?
   TP SA zwiększyła prędkość przesyłu danych w usłudze Neostrada (z 320 kb/s do 512 kb/s i z 640 do 1024 kb/s), ale wprowadziła też limity ściągania danych. Co miesiąc użytkownik może ściągnąć pięć gigabajtów, a potem szybkość łącza spadnie do ślimaczego tempa 32 kb/s (to prawie o połowę wolniej niż na zwykłym modemie). - Limit ma zapobiegać dzieleniu sieci - tłumaczy Barbara Górska, rzecznik TP SA. Bo operator zamiast kilku klientów ma jednego, który dzieli się łączem z sąsiadami.
   TP SA podaje, że 95 proc. użytkowników pakietu 128 kb/s nie przekracza granicy 5 GB, ale już przy szybszej usłudze - 512 kb/s - odsetek ten spada do 65 proc. Niemal 16 proc. internautów ściąga więcej niż 15 GB miesięcznie.
   Pięć gigabajtów to mniej więcej tyle danych, ile mieści się na płycie DVD. Co można zrobić w ramach tego limitu? 
    - Ściągnięcie kilku programów, zwiastuna filmu, wersji demonstracyjnej gry czy zdjęć ulubionego samochodu nie powinno zabrać z limitu więcej niż 0,5 GB. Nawet jeśli ściągniemy też kilkanaście piosenek w formacie MP3. Pozostały limit można wykorzystać na surfowanie po stronach WWW. Jedno wejście na portal Gazeta.pl to ok. 70 kilobajtów danych. Jeśli na każdej stronie zabawimy pięć minut, to 4,5 GB wystarczy na... 234 dni ciągłego surfowania. Nawet jeśli skaczemy ze strony na stronę co minutę, możemy siedzieć w sieci przez prawie 47 dni non stop.
   - Problem pojawia się w przypadku internetowego radia. Stacja dobrej jakości przesyła dane z prędkością ok. 10 kilobajtów na sekundę. Słuchanie jej przez trzy godziny dziennie to w sumie blisko 3 GB danych miesięcznie. Przy pięciu godzinach dziennie wyczerpujemy limit Neostrady.
   Ci, którzy lubią multimedia, będą mieli z nową Neostradą utrapienie. TP SA przygotowuje ofertę dodatkowych pakietów powiększających limit. Na razie jednak nie wiadomo, ile to będzie kosztować. - Jeśli się okaże, że limity wpłyną na spadek sprzedaży, to możliwe, że się z nich wycofamy - daje iskierkę nadziei Barbara Górska.
   •  - Z Neostrady korzysta już 350 tys. Polaków - podaje TP SA. To najpopularniejsza w Polsce oferta szybkiego dostępu do internetu.

Na co pozwala Neostrada?ile średnio zajmuje

ile mieści się w limicie Neostrady

film DiVX

700 MB

7 plików

muzyka MP3

5 MB

1024 utwory

radio internetowe

10 kB/s

146 godzin słuchania non stop

strony WWW

70 kB

234 dni sufrowania non stop


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 13-09-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.