informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Telewizory plazmowe z Mławy?
   LG Electronics chce zainwestować w produkcję supernowoczesnych telewizorów plazmowych w Europie. Jest duża szansa, że zbuduje fabrykę w Mławie, gdzie już powstają telewizory tej firmy. Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych trzech miesięcy.
   - Prawdopodobieństwo, że LG Electronics zainwestuje w Mławie w produkcję telewizorów plazmowych, jest wysokie. Oceniłbym je na kilkadziesiąt procent - powiedział nam minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz, który w poniedziałek w Seulu rozmawiał o tej inwestycji z prezydentem LG Electronics Namem K. Woo.
   Wartość inwestycji szacuje się na kilkadziesiąt do kilkuset milionów dolarów. - Bardzo ważne jest to, że byłaby to produkcja według supernowoczesnych technologii, dokładnie takich, jakie chcemy do Polski ściągać; powstałyby oczywiście również nowe miejsca pracy - mówi Cimoszewicz i dodaje: - Koncern chciałby blisko współpracować z polskimi uczelniami, które mogłyby kształcić specjalistów niezbędnych przy tego typu produkcji.
   Stworzenie przez LG Electronics w jednym z krajów Unii centrum produkcji telewizorów plazmowych, które trafiałyby do całej Europy, to odpowiedź m.in. na działania konkurencji. Samsung, odwieczny rywal LG, zbudował dwie podobne fabryki na Węgrzech i jedną na Słowacji, a konkurencja między tymi firmami ma wymiar nie tylko finansowy, ale również prestiżowy. W Polsce Samsung ulokował na razie w sumie tylko 7 mln dol.; zainwestował je m.in. w sieć sprzedaży.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 27-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.