informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: admin
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

USA: Wielka akcja przeciw internetowym oszustom
   Ponad 100 aresztowanych - to efekt śledztwa FBI w sprawie oszustw internetowych, kradzieży tożsamości i ataków hakerskich.
   W czwartek wieczorem na specjalnie zwołanej konferencji prokurator generalny USA John Ashcroft poinformował o zatrzymaniu 103 osób w ramach operacji "Web Snare" (czyli "sieciowa pułapka"). Wielkie naloty na internetowych przestępców to wynik prowadzonych przez trzy miesiące 160 różnych śledztw FBI. Amerykanom pomagali policjanci z Cypru, Nigerii i Rumunii. W akcji udział wziął także Departament Sprawiedliwości, Federalna Komisja Handlu (FTC) i policja pocztowa PIS.
   Podejrzani masowo rozsyłali niechciane e-maile (tzw. spam), kradli numery kart kredytowych, numery ubezpieczenia społecznego, włamywali się na strony WWW firm i dopuszczali się oszustw internetowych. Ofiarą złodziei padło prawie 150 tys. osób. Straty spowodowane ich działalnością szacuje się na 215 mln dol. - Cechą wspólną wszystkich przestępstw był internet. Chcemy pokazać, że nie uważamy internetu za coś znajdującego się poza prawem - powiedział John Ashcroft. Z danych Departamentu Sprawiedliwości wynika, że co roku amerykańska gospodarka traci 50 mld dol. w wyniku kradzieży tożsamości. W 2003 r. oszustwa internetowe stanowiły 55 proc. skarg złożonych w Departamencie Sprawiedliwości przez osoby pokrzywdzone.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 27-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.