informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 53 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wirtualna Polska - pośrednik zamiast portalu?
   Na poniedziałkowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Wirtualnej Polski (WP) jej główny właściciel - TP Internet z grupy TP SA - przedstawi projekt "zasadniczej zmiany przedmiotu działalności spółki". W miejsce portalu miałaby ona prowadzić pośrednictwo gospodarcze.
   O planach tych - sygnalizowanych już od pewnego czasu - TP Internet (ma ponad 80 proc. akcji WP) poinformowała w piątek w oficjalnym komunikacie. Przypomnijmy, że od kwietnia WP jest bankrutem. Pomimo upadłości pierwszy polski portal działa jednak nadal i świadczy usługi internautom i reklamodawcom. Skonfliktowani z grupą TP SA akcjonariusze mniejszościowi - firmy GIF i Key 7 - twierdzą, że spółka stopniowo wychodzi finansowo na prostą.
   "Akcjonariusz większościowy uważa, że w aktualnej sytuacji rynkowej szansą dla spółki jest działalność w obszarze szeroko rozumianego pośrednictwa i doradztwa w zakresie zarządzania i prowadzenia działalności gospodarczej" - czytamy w komunikacie TPI. Skąd taki pomysł? Według TPI jest to projekt na przyszłość, gdy w wyniku postępowania upadłościowego portal zostanie przez kogoś przejęty. "(...) WP w niedługim czasie zostanie pozbawiona portalu i nie będzie mogła prowadzić działalności zapisanej w statucie. W związku z tym TP Internet poszukuje różnych rozwiązań, aby utrzymać na rynku Wirtualną Polskę, która jest marką znaną i cenioną - czytamy dalej w oświadczeniu zatytułowanym " Nowa działalność szansą dla WP".
   Akcjonariusze mniejszościowi są tym zmianom przeciwni. Pomysły TPI oceniają jako prowokowanie zbędnego i szkodliwego dla portalu zamieszania wokół WP oraz element gry prowadzonej przeciwko nim przez grupę TP SA (konflikt dotyczy rozliczeń między TP SA a mniejszościowymi za akcje WP). Ich zdaniem nawet uchwalenie wspomnianych zmian w statucie nie będzie jednak miało żadnego faktycznego wpływu na istnienie i działalność portalu.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 27-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.