informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

GUS: firmy zarabiają coraz więcej
   Polskie firmy miały w lipcu lepsze wyniki niż przed rokiem- podał GUS. W sierpniu poprawił się wskaźnik koniunktury w przemyśle, budownictwie i handlu.
   Firmy, które osiągnęły zyski mogły pochwalić się w lipcu całkowitym zarobkiem na czysto 35,9 mld zł przy zaledwie 18,6 mld zł przed rokiem. Nierentowne firmy zmniejszyły poziom straty z 9,79 mld zł do 5,04 mld zł.
   Wynik finansowy netto wszystkich przedsiębiorstw w I półroczu 2004 r. wyniósł 30,86 mld zł wobec 8,81 mld zł przed rokiem.
   - Dane o depozytach firm potwierdzają, że ich sytuacja finansowa jest dobra - powiedziała nam Katarzyna Zajdel-Kurowska, ekonomistka Banku Handlowego.
   Sierpniowe wskaźniki koniunktury w poszczególny branżach zgodnie wzrosły - średnio o 2-3 pkt. W przetwórstwie przemysłowym do plus 20 (z 18 pkt. w lipcu), w budownictwie do 15 pkt. (12), a w handlu do minus 11 pkt. (14).
   - Na razie trudno powiedzieć dlaczego koniunktura się poprawiła. Poprzednie dane były raczej rozczarowujące. Poprawa oznacza, że obawy o spowolnieniu gospodarki były przedwczesne - powiedziała Katarzyna Zajdel-Kurowska.
   Wzrost koniunktury w przemyśle to głównie zasługa zamówień zagranicznych. - Wzrost bieżącej produkcji jest wolniejszy niż przed miesiącem. Prognozy portfela zamówień i produkcji są natomiast bardziej optymistyczne niż w lipcu - napisał GUS. Z badań wynika jednak, że w przemyśle można się spodziewać w przyszłości większych zwolnień od prognozowanych. Niewielki spadek zatrudnienia prognozują także firmy budowlane, pomimo poprawy ich sytuacji finansowej. Najgorzej wypada sytuacja w handlu, która choć uległa poprawie, wciąż jest oceniana negatywnie. Niższa od lipcowych przewidywań może być tam skala zwolnień i tempo wzrostu cen towarów.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: komplet

Data dodania: 21-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.