informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Porozumienie w sprawie terminalu na Okęciu?
   Powstanie specjalne ciało doradcze w związku z budową Terminalu 2. na Okęciu. Będzie nadzorowało budowę i umożliwi konsultacje pomiędzy inwestorem i liniami lotniczymi - dowiaduje się "Gazeta".
   Terminal 2. budowany na Okęciu wywołał wielki spór między liniami lotniczymi, a inwestorem, Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Linie utrzymują, że terminal nie spełni ich wymagań, PPL - że projekt jest dobry.
   Jak dowiedziała się "Gazeta", już pod koniec września z inicjatywy Urzędu Lotnictwa Cywilnego ma powstać specjalne ciało doradcze, które będzie nadzorowało budowę Terminala 2. Ma ono też umożliwić konsultacje pomiędzy inwestorem i liniami lotniczymi.
   To nie koniec prób załagodzenia konfliktu. W czwartek resort infrastruktury poinformował, że wiceminister infrastruktury Ryszard Krystek spotkał się z szefem LOT, Markiem Grabarkiem i dyrektorem Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze, Zbigniewem Lesieckim. Szefowie obu firm zapewnili wiceministra, że rozwiązali już podstawowe sporne kwestie dotyczące budowy nowego terminalu. Przedstawiciele przewoźników operujących z Okęcia nie wydali żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Nieoficjalnie mówią, że żadnego porozumienia nie ma.
   Jak zapewniali wiceministra Krystka w czwartek prezes Grabarek i dyrektor Lesiecki, dziś nad szczegółami ostatecznych rozwiązań na Okęciu pracują zespoły specjalistów.
   Wcześniej wszystkie linie latające z Okęcia zarzucały PPL, że buduje terminal niedostosowany do ich potrzeb i nie konsultuje z nimi tej inwestycji. Terminal ma kosztować 198 mln dol.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 21-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.