informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Tajna eurotelewizja
   Media w UE. Branżowe serwisy internetowe są podekscytowane wiadomością o nowej stacji telewizyjnej TV1EU, która ma wystartować już we wrześniu. Sprawdziliśmy te informacje.
   "Szanowni Państwo! Dnia 20 września 2004 r. przy wschodzie słońca, z siedzibą w Brukseli, we wszystkich oficjalnych językach i kolorach UE, rozpocznie 24-godzinowa dzienna transmitować historycznie pierwsza Telewizja Europejska" - tak zachwala - po polsku! - swój pomysł na biznes spółka TV1EU Broadcasting na własnej stronie internetowej. Komunikat można przeczytać we wszystkich językach rozszerzonej Unii.
   Pośród licznych błędów językowych (przynajmniej w polskiej wersji) można wyczytać informacje o szeroko zakrojonych planach nowej stacji. Wiadomo np., że program TV1EU będzie adresowany do bardzo zróżnicowanego pod względem wieku widza. „W strukturze programowej pierwszej Telewizji Europejskiej są przewidywane sagi, kinofilmy, dokumenty, sitcomy, ale również całowieczorowe wielkoprogramy jak «MissEU », czy «HalloEuropa » z prominentnymi gościami, gwiazdami i olbrzymią loterią” - czytamy w komunikacie. Stacja szykuje specjalne propozycje dla dzieci i młodzieży, jak np. „JuniorTV” czy „Teenage”. Nie zabraknie też serwisów informacyjnych, bo na antenie ma pojawić się „JournalTV1EU”. „Sprawozdawstwo pierwszej Telewizji Europejskiej będzie zawsze zawierało tylko fakty, bez komentarza i bez konkluzji” - zapewnia nadawca. Natomiast niedzielny program ma być kręcony za pomocą 120 kamer! Wszystko to mają dostarczać głównie producenci zewnętrzni z krajów Unii, którzy mają kręcić te programy głównie w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.
   TV1EU chce również nadawać reklamy, ale "w limitowanej ilości", gdyż pomysł na ramówkę umożliwia emisję tylko jednego bloku reklamowego dziennie - przed wieczornymi wiadomościami. I tego miałoby starczyć na utrzymanie całej stacji. "Koncepcja pierwszej Telewizji Europejskiej powstała już wiosną ubiegłego roku. Od początku była mile widziana i popierana przez Komisję Europejską, na czele z prezydentem Prodim, oraz przez inne organizacje i przedstawicieli UE" - tak kończy się komunikat, podpisany przez "dr Paula Hakana, autora koncepcji pierwszej Telewizji Europejskiej" i szefa firmy TV1EU Broadcasting".
   Do startu telewizji, która miałaby zagościć w niemal wszystkich europejskich gospodarstwach domowych za pośrednictwem satelity i sieci kablowych, zostaje niecałe 30 dni. W biznesie telewizyjnym, to tuż-tuż. Tymczasem najwięksi polscy operatorzy kablówek nic nie słyszeli o TV1EU. - Nikt z tej stacji nie zwracał się do naszej firmy. Ani do warszawskiego biura, ani do zagranicznej centrali - powiedziała nam Dorota Zawadzka, rzeczniczka UPC Polska. W biurze prasowym Astera usłyszeliśmy, że nikt z TV1EU "nie pukał do drzwi firmy".


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 21-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.