informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 62 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Google zadebiutowało na giełdzie
   Google wreszcie na nowojorskim rynku Nasdaq. Założyciele spółki zostali multimiliarderami. Na otwarciu pierwszego dnia notowań kurs akcji najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej skoczył o 18 proc. Mimo to część analityków kręci nosem.
   Emisja akcji Google'a to największy debiut giełdowy spółki internetowej od czasu krachu tzw. nowej gospodarki. Jeszcze w 2000 r. nieistniejącej już firmie Genuity udało się pozyskać z rynku 1,91 mld dol. Ale potem bańka dot-comów pękła i takich spółek inwestorzy unikali jak ognia. Czy debiut Google'a to przełom? Firma zdołała zebrać 1,66 mld dol., ale apetyty były większe - liczono na ponad 3,5 mld dol. Na pocieszenie Google'owi został inny rekord - to największy tegoroczny debiut na amerykańskiej giełdzie. Od czwartku Google warte jest prawie tyle samo co ikona amerykańskiej gospodarki - Ford.
   Aby stać się akcjonariuszem Google'a, trzeba było zapłacić 85 dol. za akcję. Miesiąc temu zapowiadano, że cena akcji w ofercie pyublicznej będzie wynosiła od 108 do 135 dol. Jednak już w pierwszych chwilach czwartkowych notowań można było je sprzedać po 103 dol.! Zamieszanie wokół debiutu i stosunkowo słabe zainteresowanie inwestorów zmusiło Google'a do obniżenia także liczby oferowanych akcji z 25,7 do 19,6 mln.
   W sumie w ofercie publicznej spółkę wyceniono na 23,1 mld dol., choć spodziewano się ponad 36 mld dol. Mimo to dwaj 30-letni założyciele spółki i tak dołączyli do grona multimiliarderów. Larry Page i Siergiej Brin, którzy sześć lat temu, świeżo po studiach na Stanfordzie, uruchomili wyszukiwarkę Google, zarobili po 3,2 mld dol. Wśród ponad 2,2 tys. pracowników spółki pojawiło się kilkuset milionerów.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 20-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.