informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 48 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Produkcja wzrosła tylko o 6 proc., ale wkrótce ma być lepiej
   Tempo wzrostu produkcji przemysłowej zwolniło w lipcu prawie dwukrotnie. Dane GUS zaskoczyły większość ekonomistów.
   GUS ogłosił w środę, że wartość produkcji przemysłowej wzrosła w stosunku do lipca ubiegłego roku tylko o 6 proc. "Tylko", bo w czerwcu polska gospodarka mogła pochwalić się unikalnym w Europie tempem wzrostu produkcji rzędu 15,7 proc.
   Ekonomiści i analitycy ankietowani przez agencje PAP i Reuters spodziewali się wzrostu rzędu 11,1-11,6 proc. - Sam fakt spadku tempa nie jest zaskoczeniem. Jest nim za to jego skala - powiedział Piotr Bielski, ekonomista banku BZ WBK. Po uwzględnieniu czynników sezonowych tempo było już znacznie wyższe i wyniosło 9,2 proc. w porównaniu z lipcem 2003 r. W stosunku do czerwca produkcja spadła jednak aż o 4 proc. Ceny produkcji było za to zgodne z oczekiwaniami ekonomistów i wzrosły o 8,6 proc., niewiele wolniej niż w czerwcu. Dane GUS spowodowały osłabienie się złotego.
   Słabsze tempo wzrostu produkcji przemysłowej to m.in. wina branży motoryzacyjnej i przetwórstwa. W sumie wzrost produkcji odnotowało 21 sektorów, o cztery mniej niż w czerwcu. - W ciągu ostatnich kilku miesięcy było kilka branż, które napędzały wzrost wartości produkcji. Branża pojazdów mechanicznych odpowiadała w czerwcu za 80 proc. wzrostu. Kiedy popyt spadł, dynamika całego sektora zmniejszyła się o połowę - tłumaczy Marcin Mróz, główny ekonomista banku Societe Generale. Jego zdaniem spowolnienie w sektorze motoryzacyjnym może być odpowiedzialne nawet za 4 pkt. proc. spadku dynamiki w lipcu.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 18-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.