informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowy sposób walki z groźną bakterią
   Żołądek człowieka produkuje naturalny antybiontyk- informuje najnowsze "Science".
   Bakteria Helicobacter pylori jest uważana za sprawcę nawet 90 proc. przypadków nowotworów żołądka. W sytuacji gdy co druga osoba na świecie nosi w sobie tę bakterię, nie napawa to zbytnim optymizmem. Z drugiej strony rak żołądka zdarza się rzadko - na chorobę tę zapada zaledwie 1 proc. mieszkańców Ziemi. Naukowcy odkryli, że powodem naszej odporności jest naturalny antybiotyk znajdujący się w głębi śluzówki wyściełającej żołądek. To pewien rodzaj glikoproteiny - cząsteczki białka połączonej z cukrami.
   - Teraz już wiemy, dlaczego Helicobacter występuje jedynie na powierzchni śluzówki - mówi kierujący badaniami dr Minoru Fukuda z Burnham Institute w Kalifornii. - Głębiej go nie ma, bo pod wpływem tej substancji bakterie tracą kształt, zdolność ruchu i w końcu rozpadają się - dodaje. Glikoproteina rzeczywiście zachowuje się jak antybiotyk - zaburza tworzenie się ściany komórkowej bakterii. Na tym mechanizmie opiera się działanie wielu stosowanych obecnie leków. Uczeni już snują plany, jak wytworzyć większe ilości ludzkiego antybiotyku. Za pomocą inżynierii genetycznej chcą "zmienić" krowy, tak by produkowały mleko z gotowym antybiotykiem.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 15-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.