informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ile kosztuje polska przyroda?
   Ministerstwo środowiska wyliczyło, ile jest warta polska przyroda. Zieloni protestują.
   W opublikowanym na stronach internetowych ministerstwa sprawozdaniu z realizacji budżetu w 2003 r. w zakresie środowiska i gospodarki wodnej urzędnicy przeliczyli wartość polskich lasów, w tym parków narodowych, na wartość rynkową drewna. Zdaniem partii Zieloni 2004 równie dobrze można wyceniać wartość parków narodowych na podstawie ceny rosnących tam grzybów i jagód albo ceny kilograma dziczyzny, która biega po lesie.
   - Przepisy są absurdalne. Przyrodę nadal traktuje się jak w socjalizmie - jak surowiec. Taka wycena zupełnie nie oddaje wartości polskiej przyrody. Jak mamy się ubiegać o unijne pieniądze na ochronę środowiska? Jak udowodnimy, że mamy co chronić, skoro w rządowych dokumentach najcenniejsze obszary traktuje się jak materiał na deski? - pyta członek zarządu partii Radosław Gawlik.
   A co z rzekami? Najcenniejsze według urzędników są te tereny, gdzie powstało najwięcej obiektów budownictwa wodnego. - Nie dziwi, że Ministerstwo Środowiska i podległe mu jednostki w ostatnich miesiącach betonują rzeki. Bezwartościowa, naturalna rzeka zyskuje na wartości, kiedy pojawiają się na niej obiekty budownictwa wodnego - ironizują Zieloni.
   Podkreślają, że sprawozdanie w najmniejszym stopniu nie próbuje oszacować wartości przyrodniczych, nie wspomina nic o tym, że Puszcza Białowieska jest unikatem w Europie ani o unikalnych gatunkach zwierząt i roślin.
   Sławomir Gola z Ministerstwa Środowiska zapewniał wczoraj, że resort chroni przyrodę najlepiej, jak potrafi, i zdaje sobie sprawę, że jest w posiadaniu bezcennych zasobów przyrody, ale dla celów budżetowych niezbędne jest konkretne wyliczenie ich wartości.
   Zieloni 2004 zaapelowali do rządu o niezwłoczne rozpoczęcie rzeczywistej wyceny polskiej przyrody.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 15-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.