informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bogdanowicz: odzyskam Wirtualną Polskę
   Roszczenia Leszka Bogdanowicza wobec Wirtualnej Polski jej akcjonariusze nieodmiennie kwitują wzruszeniem ramionami. Nieoczekiwanie jednak twórca WP wspierany przez prawników i doradców finansowych podjął aktywną walkę o odzyskanie portalu. W przejęciu WP jest gotów wspomóc go pieniędzmi niemiecki fundusz inwestycyjny bmp.
   Nigdy nie przekazałem nikomu swych praw autorskich do portalu Wirtualna Polska. Nieprzerwanie należą one do mnie - oto w skrócie stanowisko Leszka Bogdanowicza. W 1995 r. stworzył on portal WP, a w 1999 r. został usunięty ze spółki, która kontynuowała jego dzieło. Jak mówi od dawna - bezprawnie.
   Jego ekskoledzy z firmy (a dziś mniejszościowi akcjonariusze WP) oraz grupa TP SA (od 2001 r. główny właściciel WP) konsekwentnie ignorują te deklaracje, uważając za całkowicie bezzasadne. Także obserwatorzy rynku najczęściej traktują je z przymrużeniem oka. Ale po ogłoszeniu w kwietniu tego roku przez gdański sąd upadłości WP Bogdanowicz przeszedł od słów do czynów i wmieszał się w rozdzierający tę spółkę konflikt mniejszościowych akcjonariuszy z grupą TP SA. Zaangażował kancelarie prawne i doradców, a swe roszczenia zgłasza już formalnie do sądu.
   - Panu Bogdanowiczowi co pewien czas przypomina się chyba, że coś może ugrać na dawnych związkach z WP, i zgłasza swoje dziwne roszczenia. Ostatnio robił to, gdy spółkę przejmowała TP SA. Na próżno. Teraz znów się obudził - ironizuje mec. Andrzej Mikosz, reprezentujący mniejszościowych akcjonariuszy WP.
   Ale niezależnie od roszczeń Bogdanowicz chce przejąć upadłe przedsiębiorstwo za gotówkę. Oferuje ponad 37 mln zł.
   Skąd pieniądze? - Gotowość wyłożenia pieniędzy na inwestycję w WP zadeklarowało już kilku inwestorów finansowych - zapewnia Jarosław Kopyt, prezes FinCo, wynajętej przez Bogdanowicza warszawskiej firmy doradztwa finansowego.
   Najpoważniejszym z potencjalnych partnerów jest bmp - niemiecki fundusz typu venture capital wyspecjalizowany w inwestycjach internetowych (fundusz, notowany na giełdzie we Frankfurcie, jest w Polsce współwłaścicielem portalu finansowego Bankier.pl i firmy marketingu interaktywnego K2). Piotr Pajewski z bmp Polska: - Przed wiążącą decyzją musielibyśmy przeprowadzić badanie WP, ustalić szczegóły transakcji i koncepcję rozwoju portalu. Ale interesuje nas ta inwestycja. Finansowo mieści się w granicach naszych możliwości, możemy też wprowadzić do konsorcjum inwestycyjnego innych partnerów - mówi Pajewski.
   Trójmiejska kancelaria prawna Januszczyk & Kroplewski złożyła w imieniu Leszka Bogdanowicza i jego prywatnej firmy (nazwanej... Wirtualna Polska sp. z o.o., w odróżnieniu od "głównej", akcyjnej WP) propozycję układową na ręce zarządcy sądowego WP Wojciecha Reguły. Oferta przewiduje spłacenie drobnych wierzycieli WP (potrzeba na to ok. 6 mln zł) oraz głównego wierzyciela - firmy TP Emitel z grupy TP SA (30 mln zł). Do tego dochodzi jeszcze 1 mln zł ewentualnej nadwyżki. 20 proc. akcji firmy, która na nowo poprowadziłaby portal WP, trafiłaby do obecnych pracowników portalu. W razie potrzeby oferta może zostać podwyższona.
   To finansowo najwyższa z dotychczasowych propozycji w postępowaniu upadłościowym WP. Konkurencyjną ofertę przejęcia upadłego przedsiębiorstwa złożyła firma związana z mniejszościowymi akcjonariuszami (którzy obecnie blisko współpracują z zarządcą w kierowaniu portalem). Jeszcze inną ofertę, za pośrednictwem specjalnie powołanej spółki PWM, złożyli Tomasz Czechowicz, właściciel giełdowego funduszu inwestycyjnego MCI Management, wraz z prezesem WP Markiem Borzestowskim.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 08-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.