informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 58 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Google na giełdzie prawdopodobnie później
   Niewielu zainteresowanych, wysoka cena i zaskakujące informację o ukrywanych emisjach akcji niemal na pewno opóźnią zaplanowany na przyszły tydzień debiut giełdowy Google.
   Google zaskoczyło w czwartek inwestorów, informując o prawie 29 mln akcji i opcji na akcje, które spółka rozdała w latach 2001-04 pracownikom firmy i konsultantom. - Złamaliśmy prawo w 19 stanach, nie ujawniając wcześniej tych informacji - przyznały władze Google.
   Najprawdopodobniej spółka nie zostanie ukarana. Podobne przypadki zdarzały się w USA niejednokrotnie. Informacja o tych akcjach może jednak spowodować przesunięcie lub nawet znaczącą przecenę akcji Google. - Trudno zrozumieć, jak mogli to przeoczyć. Emisja i tak była wystarczająco kontrowersyjna. Jestem pewien, że dojdzie do skutku, ale takie informacje nie poprawią nastroju inwestorom - powiedział agencji Reuters Mark Herskovitz, menedżer w Dreyfus Premier Technology Growth Fund.
   Spółka będzie musiała odkupić akcje od ponad 1,4 tys. osób. Zgodnie z amerykańskim prawem może zaoferować im cenę, za jaką sprzedawała je pracownikom, powiększoną o inflację. Średnio jest to 2,86 dol. za akcję, czyli ok. 26 mln dol. w przypadku wszystkich udziałów. Ofertę złożono w czwartek. Tymczasem Google spodziewa się, że akcje w emisji publicznej będą warte od 108 do 135 dol. - Nie sądzimy, aby nasza oferta wykupu została zaakceptowana - ogłosił David Krane, rzecznik spółki.
   Jeśli do wykupu nie dojdzie, w momencie rozpoczęcia notowań Google na giełdzie akcje pracownicze zostaną automatycznie zarejestrowane. Ich wartość może wówczas wzrosnąć nawet do 3,1 mld dol. Sęk w tym, że z całej emisji Google chce pozyskać 3,3 mld dol.
   Akcje Google będą rozprowadzane na zasadzie tzw. "holenderskiej aukcji". Jej końcowy etap miał rozpocząć się we wtorek lub środę. Jak twierdzą dzienniki "The Wall Street Journal" i "The New York Times", powołując się na źródła zbliżone do firmy, emisja niemal na pewno się opóźni. Powodem są również problemy techniczne. Zapisy na akcje Google odbywają się za pośrednictwem strony internetowej. Na razie oferty mogą składać tylko inwestorzy indywidualni. Do końca tego tygodnia spółka nie uruchomiła jeszcze witryny dla inwestorów instytucjonalnych.
   Jak wynika z danych napływających z biur maklerskich, oferta Google cieszy się niewielkim zainteresowaniem inwestorów. Większość z nich zraża wysoka cena akcji. Przedział 108-135 dol. za akcję oznacza, że cała firma zostanie wyceniona na 329 razy więcej niż jej zysk za 2003 r. To ponad dwukrotnie więcej niż wynosi rynkowa wartość jej największego konkurenta Yahoo i 15 razy więcej niż średnia dla spółek z indeksu S&P 500. Zdaniem anonimowych inwestorów cytowanych przez agencję Reuters i "NYT" debiut giełdowy Google może się opóźnić nawet do września.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 07-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.