informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 79 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bałtyk umiera - brak tlenu, więcej toksyn

   Na dnie naszego morza zaczyna brakować tlenu. Panoszy się za to toksyczny siarkowodór. Dla żyjących tam zwierząt oznacza to wyrok śmierci.
   Na początku sierpnia szwedzki instytut meteorologiczny poinformował: siarkowodór znów się zbiera. Najwięcej jest go wokół Gotlandii i na wschód od Bornholmu. Prawdopodobnie truje też w niedalekiej Głębi Gdańskiej. - Powrócił po dwóch latach. Ostatni raz był tu we wrześniu 2002 r. - mówi dr Elżbieta Łysiak-Pastuszak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni.
   Bałtyk jest jednym z najmniej dotlenionych mórz świata. Stężenie tlenu spada w nim wraz z głębokością - przy dnie jest kilka razy niższe niż na powierzchni. W głębinach życiodajnego gazu jest tak mało, że często nie wystarcza go dla żyjących tam zwierząt. Wtedy następuje ich masowe wymieranie, a na dnie pojawia się zabójczy siarkowodór, który dopełnia dzieła zagłady. Takie podwodne pustynie naukowcy nazywają strefami śmierci.
   - Nasze morze jest zbiornikiem niemal zamkniętym, więc bardzo powoli wymienia wodę z oceanem. Nigdy nie było tu dużo tlenu. Mimo to bałtycki ekosystem świetnie funkcjonował. Do niedawna. W kłopoty wpadł kilkadziesiąt lat temu.


 Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 07-08-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.