informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

RPP podwyższyła stopy o 0,25 pkt. proc.
   Rada Polityki Pieniężnej drugi raz z rzędu podniosła stopy procentowe, bo rosną inflacja i oczekiwania inflacyjne. - To w pełni uzasadniona decyzja - skomentował minister finansów Mirosław Gronicki.
   Od dziś wszystkie stopy procentowe ustalane przez Narodowy Bank Polski są wyższe o 0,25 punktu procentowego: •  stopa interwencyjna wynosi 6 proc., •  redyskonta weksli 6,5 proc., •  lombardowa 7,5 proc.
   Choć decyzja Rady jest kompromisem między oczekiwaniami analityków (część oczekiwała podwyżki w sierpniu, a część w lipcu, ale o 0,5 pkt.), to jednak zaskoczyła niemal wszystkich. Wcześniejsze wypowiedzi członków Rady sugerowały, że na razie będzie się ona trzymać większej skali podwyżek, gdyż "podwyżka o 0,25 pkt. proc. może się w ogóle nie przełożyć na inflację i oczekiwania inflacyjne", jak mówił niedawno członek RPP Staniwsław Owsiak.
   Jakie będą następne podwyżki? - Jeśli się patrzy na doświadczenie innych banków centralnych, to doza [skala podwyżek - red.] nie musi pozostać stała bez względu na okoliczności - mówił członek RPP Andrzej Wojtyna na konferencji prasowej. Jego zdaniem są obecnie argumenty przemawiające i za podwyżką o 0,5, jak i o 0,25 pkt. - Ze względu na znaczny poziom niepewności nie można powiedzieć, że nie nastąpi powrót do 0,5-pkt. kroków - dodał.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 29-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.