informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 60 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki wymuszają płacenie kartami
   Nie płacisz wystarczająco często swoją kartą w sklepie lub w restauracji? Przygotuj się na wyższe opłaty. Coraz więcej banków karze lub nagradza klientów finansowo w zależności od ich "karcianej" aktywności.
   Bankowcy ostatnio wyłażą ze skóry, by nakłonić nas do częstego używania kart płatniczych. To leży w ich interesie, bo im częściej płacimy kartą, tym więcej bank zarabia na prowizjach. Jednak metody zachęcania klientów do kart stają się coraz bardziej kontrowersyjne. Np. klienci Banku BPH, jeśli nie używają wystarczająco często swojej karty Maestro, płacą miesięcznie dodatkowo 2,5 zł "kary". Aby uniknąć ekstra opłaty, trzeba w miesiącu wykonać kartą przynajmniej cztery transakcje. Do tego limitu nie liczą się wypłaty gotówki z bankomatu, a jedynie płatności kartą w sklepie. Tym sposobem mało aktywny klient BPH za komfort posiadania w portfelu podstawowej karty Maestro płaci miesięcznie aż 4,5 zł (uwzględniając stały miesięczny abonament w wysokości 2 zł).
   Bank tłumaczy, że taka polityka ma na celu przekonanie klientów, by karta jak najczęściej zastępowała w ich portfelach gotówkę. - Bezgotówkowe transakcje są wygodniejsze i bezpieczniejsze - argumentuje Jacek Balcer, rzecznik BPH. Pytany o opłaty, dodaje: - Na ofertę banku trzeba patrzeć kompleksowo. Proszę zwrócić uwagę, że karty do rachunków są wydawane bezpłatnie, a bank przejmuje pełną odpowiedzialność za przestępcze transakcje - broni się Balcer. Bank jednocześnie ostro promuje karty kredytowe (kwartalnie wydaje ich ponad 50 tys.). Nie udało nam się dowiedzieć, czy klient, który wykupi kartę kredytową i przez to rzadziej używa w sklepach zwykłej "debetówki", też narazi się na dodatkową prowizję.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.