informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

W BUDOWNICTWIE OPTYMISTYCZNIE, SPODZIEWANY WZROST KONIUNKTURY

Budownictwo w 2011 roku jest bardzo obiecującym sektorem polskiej gospodarki, choć jego udział w PKB jest niewielki to wartość dodana najszybciej wzrasta a dynamika produkcji w sektorze budowlanym pozwala prognozować wzrost koniunktury. Pozytywne nastroje dają się zauważyć wśród przedsiębiorców z branży.


 


Badani przez GUS przedsiębiorcy przez cały pierwszy kwartał negatywnie oceniali wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie, jednak ocena ta zmieniła swój kierunek. W poszczególnych miesiącach II kwartału „budowlańcy” pozytywnie oceniali koniunkturę (na koniec czerwca ocena osiągnęła poziom 3,6%). Od początku 2009 r. była to druga tak wysoka ocena. Przedsiębiorcy korzystniej koniunkturę ocenili jedynie w lipcu 2010 r. (5,4%). II kwartał przyniósł odwrócenie trendu postrzegania koniunktury, coraz lepiej oceniają ją pracownicy z małych i średnich przedsiębiorstw. Świadczy o tym rosnący wskaźnik klimatu koniunktury.


Porównanie ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie wraz z koniunkturą w przetwórstwie przemysłowym pokazuje, że w II kw. br. przedsiębiorcy budowlani zaczęli oceniać koniunkturę podobnie jak ich koledzy z sektora przemysłowego. Na koniec czerwca 2011 r. budowlańcy oceniali klimat koniunktury na poziomie 3,6% natomiast sektor przemysłowy na poziomie 3,1%. Dodajmy, iż czerwiec był pierwszym miesiącem, w którym budownictwo korzystniej oceniło koniunkturę aniżeli przemysł. W II kwartale 2011 r. tylko dwa czynniki klimatu koniunktury przyjęły wartości dodatnie: produkcja budowlano-montażowa (3,9%) oraz portfel zamówień na roboty budowlano-montażowe (3,6%). Opóźnienia płatnicze za wykonane usługi otrzymały na koniec czerwca najniższą ocenę (-16,0%). Dodatkowo niepokoić może fakt, iż ocena tego czynnika utrzymuje się na niskim poziomie od stycznia 2009 r.  


 Źródło: ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku
Dodał: admin

Data dodania: 25-08-2011

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.