informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 62 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Inflacja w górę, a stopy procentowe w miejscu?
   Czy wakacje to dobry moment na walkę z inflacją? Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje, czy drugi raz z rzędu podnieść stopy procentowe.
   Ekonomiści analizują dane, które napłynęły z gospodarki przez ostatni miesiąc - sprzeczne lub niejednoznaczne - i starają się postawić na miejscu członków RPP. Jak rozumują? •  Inflacja wzrosła w czerwcu o kolejny punkt procentowy, zdecydowanie przekraczając cel inflacyjny, jaki ustaliła sobie RPP (wynosi on 2,5 proc. +/- 1 proc.). •  No tak, ale może Rada ten wzrost uwzględniła już miesiąc temu, gdy podwyższyła stopy zaskakująco ostro? •  Tyle że czerwcowy wzrost wskaźnika cen nie był zapewne ostatni... •  Ale Rada nie chce wpływać na inflację bieżącą, lecz na oczekiwania inflacyjne. Poza tym wiele zależy od cen żywności latem, a o tych jeszcze niewiele wiadomo. •  Wiadomo jednak już tyle, że deflacji albo nie będzie wcale, albo będzie bardzo skromna.
   Analitycy mają zatem twardy orzech do zgryzienia. - Miesiąc temu wiadomo było, że Rada stopy podniesie. Pytanie było tylko: o ile. Teraz nie brakuje argumentów uzasadniających podwyżkę ani odłożenie tej decyzji na później - mówi Katarzyna Zajdel-Kurowska, ekonomistka Banku Handlowego.
   O tym, że kolejna podwyżka musi nastąpić, wiadomo już od ostatniego posiedzenia RPP. Prezes NBP Leszek Balcerowicz mówił wówczas: - Analizując przypadki innych banków centralnych , które doprowadziły inflację do niskich poziomów, a następnie stanęły w obliczu zagrożenia inflacyjnego, nie znaleźliśmy żadnego przypadku, gdy reakcja tego banku ograniczała się do jednego ruchu stóp.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.