informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 49 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Budowlanka czuje głód pracowników

   Jedna trzecia polskich firm zamierza zwiększać zatrudnienie w II kwartale - wynika z badań firmy Manpower   Międzynarodowa firma doradztwa personalnego Manpower rozpoczyna publikację w Polsce barometru perspektyw zatrudnienia. To badanie prowadzone od 45 lat, obecnie już w 32 krajach. Osobom odpowiedzialnym za zatrudnienie w firmach prywatnych, państwowych i instytucjach zadaje się jedno, takie samo na całym świecie pytanie: jakie są przewidywania dotyczące zatrudnienia w ciągu trzech miesięcy? Zmianę zatrudnienia odnosi się do bieżącego kwartału.
   Spośród 924 przepytanych w Polsce firm 33 proc. powiedziało, że całkowite zatrudnienie wzrośnie, 3 proc. - że spadnie. Różnica między tymi odsetkami to tzw. prognoza netto zatrudnienia. A więc na II kwartał wynosi ona 30 proc.
   To jeden z najwyższych wyników w objętych badaniem państwach. Najlepszy wynik zanotowano w Singapurze - 60 proc.
   W Polsce zbliżony wynik zanotowała tylko branża budowlana. Tu zatrudniać chce 53 proc. firm. W rozbiciu regionalnym najlepsze nastroje mają firmy z południowego zachodu (prognoza zatrudnienia osiągnęła poziom 35 proc.) i północy (32 proc.).
   Ponieważ firma Manpower po raz pierwszy ocenia sytuację na rynku pracy w Polsce, nie da się nic powiedzieć o kierunku i dynamice zmian tej sytuacji. Jednak z publikowanego przez "Gazetę" barometru ofert pracy wynika, że od kilku miesięcy liczba ogłoszeń maleje, a sytuacja pogarsza się niemal w każdym województwie.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 30-03-2008

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.