informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ceny materiałów budowlanych wracają do normalności
   Gorączka podwyżek na rynku materiałów budowlanych już się skończyła. Cegły, które na wiosnę podrożały najbardziej, dziś ich cena wróciła do poziomu z początku roku – pisze Gazeta Wyborcza. 
   „A w październiku kosztowała już tyle samo co w styczniu - opowiada Bogdan Panhirsz, dyrektor ds. handlowych w Grupie Polskie Składy Budowlane (PSB), która zrzesza 246 hurtowni” – podaje Gazeta Wyborcza.
   ”Panhirsz przyznaje jednak, że np. bloczki z gazobetonu są dziś przeszło o jedną piątą droższe niż na początku roku, a sylikaty - o przeszło jedną trzecią. Z najnowszego raportu Grupy PSB wynika, że o wiele mniej uderzyły inwestorów po kieszeni podwyżki cen większości materiałów wykończeniowych. Stolarka, instalacje czy chemia budowlana podrożały w tym roku o kilka procent” – czytamy w Gazecie Wyborczej.
   ”A co ze stalą? - Jej ceny pięły się w górę do kwietnia. Potem zaczęły spadać i aktualnie stal kosztuje o 18 proc. mniej niż na początku roku - mówi Panhirsz. Według niego nie mamy już co liczyć na dalsze obniżki. Z drugiej strony nie musimy się obawiać szaleństwa cen, bo - po pierwsze - te osiągnęły pułap zachodnioeuropejski.
   Po drugie, producenci zaczęli rozbudowywać fabryki. Wreszcie - nikt nie będzie kupował w tym roku materiałów na zapas, aby uciec przed wyższym podatkiem. Do tej pory nieczęsto się zdarzało, że już na blisko trzy miesiące przed końcem roku mieliśmy całkowitą jasność w kwestii podatków w mieszkaniówce.
   Bezterminowo przedłużona została - mająca wygasnąć w 2008 r. - ustawa o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. Umożliwia ona odzyskanie części VAT za większość materiałów budowlanych na samodzielną budowę lub remont” – donosi Gazeta Wyborcza.
   Obserwując wykresy cen materiałów budowlanych przypominają one mniej lub bardziej spłaszczonego słonia połkniętego przez węża z książki „Mały Książę”. To oznacza, że ceny po wiosennym uniesieniu zapadły z powrotem w zimowy sen.
   Więcej w Gazecie Wyborczej, w artykule Marka Wielgo, pt. „Materiały budowlane staniały jesienią. Fachowcy też?”.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 23-11-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.