informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 45 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Cieślę zatrudnię od zaraz
   Praca w Anglii. Dziesięciu, a może dwunastu Polaków niebawem dowie się, czy pojedzie do pracy w Wielkiej Brytanii.
   Tylu na początek chce zatrudnić angielska firma Techrete, która przygotowuje prefabrykaty budowlane. W czwartek w Katowicach, a wcześniej w Warszawie jej przedstawiciele rozmawiali z chętnymi.
   Damian Mielcarek na rozmowę w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach przyjechał ze swoją dziewczyną Renatą. Mielcarek ma 24 lata. Od roku szuka pracy. - Po skończeniu technikum budowlanego pracowałem, ale na czarno - mówi. Przypuszcza, że będzie umiał się dogadać. - Trzy lata uczyłem się angielskiego w szkole - podkreśla.
   36-latek Bogusław Kaczmarczyk z Olkusza bez pracy jest dwa tygodnie. W budownictwie pracował 12 lat. - Cały czas legalnie, ale jak mam utrzymać żonę i dwoje małych dzieci za 1100 zł - mówi. Angielskiego uczył się przez trzy miesiące na kursie. Chwali się, że skończył go z oceną dobrą.
   O co pytali Anglicy na rozmowie kwalifikacyjnej? - Pokazali rysunek techniczny i miałem odczytać wymiary. - Poradziłem sobie - chwali się. - Chcieli też wiedzieć, czy potrafię obsługiwać piłę tarczową. Pytali, na jak długo chcę jechać.
   Kaczmarczyk jest dobrej myśli. Co prawda mówił po polsku, ale sporo rozumiał, kiedy pytano go po angielsku. Jeśli zostanie zatrudniony, to zamierza pracować co najmniej na półtora etatu.
   Michał Horawa z Żarek rozmowę ma już za sobę. Pracy szuka od roku. Wcześniej pracował w warsztacie stolarskim. - Dorabiałem przez ten czas, ale to żadna przyszłość. Źle się czułem, kiedy wydawałem pieniądze zarobione przez żonę - mówi to nawet z pewnym skrępowaniem. Przyznaje, że na rozmowę wysłała go żona. I to ona zadbała, by założył czarne spodnie, niebieską koszulę i żółty krawat.
   Nie wie, jak wypadł. - Jeden z panów mówił po angielsku i pytał czy rozumiem - opowiada. Przyznaje, że rozumiał co nieco. Pytano go o doświadczenie, o nałogi. Szczerze powiedziałem, że nie palę, nie piję, bo przecież jedno piwo to nie alkohol - opowiada.
   Brytyjska firma chce zatrudnić polskich cieśli i pracowników do produkcji betonu. To pierwszy przypadek, kiedy przedstawiciel zagranicznego pracodawcy przyjechał do Katowic, aby przeprowadzić rekrutację. Techrete oferuje stałą pracę (39 godzin tygodniowo) za siedem i pół funta na godzinę dla cieśli, a pięć funtów dla pozostałych, zakwaterowanie, dowóz do pracy.
   - Zapłacimy także za przyjazd do Anglii oraz za bilet co pół roku do domu - powiedział nam Mirek Lenartowicz z Techrete. Firma szuka pracowników w Polsce, bo wie, że są dobrze przygotowani zawodowo. Problemem może być jedynie język.
   Kto dostanie pracę na Wyspach, będzie wiadomo za dwa, trzy tygodnie. Rekrutacja na Śląsku i w Warszawie była możliwa dzięki naszemu uczestnictwu w sieci EURES po akcesji do Unii.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 25-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.