informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ile Polskę dzieli od cudu gospodarczego
   Inflacja rośnie, PKB ma być niższe, spada dynamika eksportu i importu. Ekonomiczne prognozy, na kilka dni przed powołaniem rządu, który przed wyborami obiecywał cud gospodarczy – nie są najlepsze. Tymczasem Donald Tusk obiecywał Polakom cud gospodarczy. 
   Na pytanie – ile Polskę dzieli tego cudu – odpowiada raport, który wspólnie przygotowały Forum Obywatelskiego Rozwoju i Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych. Jego autorzy mają nadzieję, że premier Donald Tusk, zanim wygłosi expose, zapozna się z tymi uwagami.
   Polska gospodarka najwyraźniej ma zadyszkę. Co zrobić, żeby odwrócić tendencję? „Trzeba jak najszybciej obniżyć podatki i koszty pracy, ograniczyć wcześniejsze emerytury, bo obecny system nas zabija, zmienić zasady pomocy społecznej” – apeluje Jeremi Mordasiewicz z Lewiatana. Zarówno on jak i drugi z autorów raportu, Andrzej Rzońca z FOR, przekonują, że najpilniejszymi zadaniami są ograniczenie wydatków publicznych i zmniejszenie zadłużenia państwa, co można osiągnąć między innymi poprzez przyspieszenie prywatyzacji.
   „Żeby Polska mogła nadal się rozwijać, musi pracować więcej Polaków. Musimy więcej oszczędzać, likwidować te sektory gospodarki, które są mało efektywne i zreformować zagmatwane procedury, które krępują wolny rynek. Żeby w Polsce wybudować magazyn, trzeba wypełniać setki dokumentów i długo czekać na rozmaite decyzje i pozwolenia. To spowalnia tempo rozwoju” – twierdzi Rzońca. „Jeśli nowy rząd to zmieni, jest szansa, że za 16 lat będziemy na tym etapie dobrobytu, co obecnie państwa Unii Europejskiej.”
   Dochód na mieszkańca w Polsce jest dwukrotnie niższy, niż średnio w strefie euro. Gdyby udało się nam utrzymać tempo wzrostu polskiej gospodarki z ostatnich 15 lat przez kolejne 16 lat, udałoby się nam dogonić kraje strefy euro, a za kolejne 10 lat wyraźnie prześcignąć – twierdzi Andrzej Rzońca z FOR.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 15-11-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.