informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 87 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Oprocentowanie kredytów rośnie z wyprzedzeniem

   Posiadacze kredytów hipotecznych co chwila dowiadują się o wzroście oprocentowania. Drożeją kredyty w złotych, jak i w popularnych frankach szwajcarskich - pisze "Gazeta Prawna".


   "Oprocentowanie kredytów rośnie szybciej niż oficjalne stopy procentowe banku centralnego. Rynkowa stopa procentowa, na której oparte jest oprocentowanie kredytów hipotecznych, poszła w górę jeszcze po decyzji RPP i w tej chwili w połowie dyskontuje już kolejną decyzję o podniesieniu stóp - wynika z wyliczeń Open Finance. W tym samym czasie RPP trzykrotnie podnosiła stopę procentową - łącznie o 75 pkt bazowych. Rynek dyskontuje zatem już kolejną podwyżkę stóp przez RPP, której ekonomiści spodziewają się w październiku." - pisze dziennik.
   "Sytuacja posiadaczy kredytów we frankach wcale nie jest lepsza w tym kontekście. Szwajcarski bank narodowy po raz kolejny podniósł stopy procentowe o 25 pkt, niemniej od ostatniej podwyżki stopa procentowa LIBOR, o którą opierają się kredyty hipoteczne w tej walucie, wzrosła z 2,49 do około 2,90 proc, a więc o 41 pkt proc. Rynek zdyskontował nie tylko wrześniową podwyżkę stóp procentowych, ale nawet część kolejnej, spodziewanej.
W efekcie wszyscy kredytobiorcy, posiadający zadłużenie w tych właśnie walutach, mogą spodziewać się wyższych rat, przy czym sama zmiana zależeć będzie od długości kredytu (wedle zasady im dłuższy kredyt, tym bardziej wzrośnie rata, bowiem część odsetkowa raty ma większy udział w całości)." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   W ubiegłym tygodniu bank centralny Szwajcarii podniósł stopy procentowe o 0,25 pkt proc, do poziomu 2,75 proc. W Polsce ostatnie podwyżka miała miejsce w sierpniu. Mimo rosnącego oprocentowania, kredyty we frankach są nadal tańsze od kredytów w złotówkach. Klienci coraz częściej pożyczają jednak pieniądze na mieszkania w rodzimej walucie. Niewątpliwie wpływ na taki stan rzeczy mają działania podjęte przez nadzór. W ubiegłym roku KNB wydała rekomendację S, która w znacznym stopniu ograniczyła dostępność kredytów walutowych dla osób z niższą zdolnością kredytową.
   Więcej o kredytach mieszkaniowych w piątkowym wydaniu "Gazety Prawnej".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 21-09-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.