informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 21 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki udzielą w tym roku kredytów mieszkaniowych za 57 mld zł
   Banki udzielą w tym roku kredytów mieszkaniowych za 57 mld zł, poinformował w czwartek prezes Związku Banków Polskich (ZBP) Krzysztof Pietraszkiewicz. Jego zdaniem, polski rynek kredytów hipotecznych nie jest bezpośrednio zagrożony kryzysem amerykańskim.
   "Oczekuję, że w bieżącym roku wartość podpisanych umów kredytów mieszkaniowych osiągnie poziom 57 mld zł. Dotyczy to zarówno kredytów dla klientów indywidualnych, jak i deweloperów" - powiedział Pietraszkiewicz podczas konferencji prasowej .
   Prezes ZBP dodał, że na koniec czerwca wartość prognozy została zrealizowana na poziomie 30 mld zł, czyli w 51%. Wcześniej prezes ZBP prognozował, że wartość nowego zadłużenia z tytułu kredytów hipotecznych wyniesie 52-54 mld zł w tym roku.
   Pietraszkiewicz dodał, że nie ma na razie powodów do obaw jeśli chodzi o tzw. złe kredyty, których poziom wynosi 1,7-1,8%. ZBP nie obawia się także negatywnego wpływu kryzysu w USA na polski rynek kredytów hipotecznych.
   "Trwające od kilkunastu miesięcy procedury dostosowawcze polskich banków, które wymusiły bardzo restrykcyjne zasady udzielania pożyczek hipotecznych, okazały się słuszne. Dzięki temu obecnie nie ma bezpośredniego zagrożenia przełożenia się kryzysu w USA na polski rynek kredytowy" - uważa Pietraszkiewicz.
   Prezes wyjaśnił także, że ZBP nie ma informacji, by jakakolwiek polska instytucja finansowa posiadała instrumenty finansowe z tamtejszego rynku hipotecznego.
   W 2006 roku banki udzieliły 300.527 nowych kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych na kwotę 44,43 mld zł. Z tego 122.600 to umowy zawarte z złotych, 145.470 - we frankach szwajcarskich, 32.500 - w euro i 5.500 - w dolarach amerykańskich.
   Łączne zadłużenie z tytułu kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych wyniosło na koniec ub. roku 78.291 mln zł, a dla instytucjonalnych - 7.280 mln zł. Liczba czynnych umów kredytowych sięgnęła 1.028.329 sztuk.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 21-09-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.