informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 16 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polska ma kłopoty ze skutecznym wydawaniem pieniędzy
   Polska nadrabia zaległości, ale wciąż ma kłopoty ze skutecznym wydawaniem pieniędzy z unijnej kasy. Taki wniosek płynie z raportu, oceniającego budżet Wspólnoty za ubiegły rok, do którego dotarło Polskie Radio. W poniedziałek Komisja Europejska ma oficjalnie przedstawić sprawozdanie z wykonania unijnego budżetu.
   Bruksela z zadowoleniem stwierdza, że w sumie środki zaplanowane w budżecie, zostały dobrze spożytkowane we Wspólnocie, choć poszczególne kraje różnie sobie z tym radziły. Polska na przykład miała kłopoty ze sprawnym wydawaniem pieniędzy z funduszy rolnych, a - jak podsumowuje Komisja Europejska - słabszy wynik Warszawy i Bratysławy spowodował, że nie wszystkie unijne środki na tym obszarze zostały wykorzystane.
   Raport nie podaje dokładnych danych dotyczących wydawania unijnych funduszy. Szczegóły z lat 2004-2006 Komisja przedstawi za kilka dni. Dane z czerwca mówiły, że - z nowych krajów Unii - Polska jest na przedostatnim miejscu, jeśli chodzi o wydawanie środków z zarządzanego centralnie funduszu spójności. Pieniądze z tej puli przeznaczane są na duże projekty dotyczące infrastruktury i środowiska.
   Nieco lepiej Polska wypadła przy realizacji projektów w regionach, finansowanych z funduszy strukturalnych - zajęła 4 miejsce w grupie nowych państw Unii.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 21-09-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.