informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kredytowy Program Konsolidacyjny PKO BP

   Chcąc sprostać oczekiwaniom małych i średnich przedsiębiorstw, PKO BP zaproponował im Kredytowy Program Konsolidacyjny.


   Jest on przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą od co najmniej osiemnastu miesięcy, a do tego posiadających lub zamierzających otworzyć rachunek bieżący typu Partner.
   Program Konsolidacyjny łączy w sobie zalety kredytu obrotowego oraz kredytu inwestycyjnego, a dodatkowo daje środki na finansowanie bieżącej działalności firmy. Jego "idea" polega na możliwości połączenia kilku kredytów zaciągniętych przez firmę w jeden, udzielony przez PKO BP na zasadach korzystniejszych od dotychczasowych. W tym także kredytów zaciągniętych przez klientów w innych bankach lub w innych instytucjach finansowych. Program Konsolidacyjny obejmuje kredyty o charakterze obrotowym i inwestycyjnym, które mogą być spłacane środkami uzyskanymi w PKO BP.
   Wykorzystując te środki przedsiębiorcy mogą dokonać całkowitej spłaty zadłużenia z tytułu kredytów obrotowych oraz limitów z tytułu kart kredytowych. Mogą także spłacić całkowite zadłużenie z tytułu kredytów zaciągniętych na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych. Ponadto w ramach Programu Konsolidacyjnego przedsiębiorca może otrzymać dodatkowe środki na finansowanie bieżących potrzeb wynikających z prowadzonej działalności gospodarczej oraz finansowanie potrzeb inwestycyjnych.
   Tak więc Program Konsolidacyjny stwarza możliwość połączenia różnych celów kredytowania w ramach planu obrotowego lub inwestycyjnego. Jego zaletą jest szybkie podjęcie decyzji kredytowej i minimum formalności. Zarówno w wypadku kredytu zaciąganego w ramach planu obrotowego, jak inwestycyjnego, wypełniany jest tylko jeden wniosek kredytowy. Pierwszy z nich udzielany jest maksymalnie na okres pięciu lat, natomiast drugi do dwudziestu lat. Okres kredytowania jest więc długi. Wysokość kredytu konsolidacyjnego bank ustala z każdym klientem indywidualnie. Zależy ona od kilku czynników. Przede wszystkim od zdolności kredytowej klienta i wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu. Hipoteka jest zresztą zabezpieczeniem obligatoryjnym. Od wartości rynkowej nieruchomości proponowanej jako zabezpieczenie kredytu ustalana jest jego wysokość.
   W wypadku planu inwestycyjnego, wysokość kredytu konsolidacyjnego może wynieść maksymalnie 65 proc. wartości nieruchomości. W planie obrotowym wysokość kredytu nie może natomiast przekroczyć 80 proc. wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. W ramach tego kredytu PKO BP akceptuje także inne formy zabezpieczenia, takie jak zastaw rejestrowy na pojazdach oraz maszynach i urządzeniach stanowiących własność lub współwłasność kredytobiorcy albo osoby trzeciej. Zabezpieczeniem może być także przelew wierzytelności pieniężnej z umowy ubezpieczenia składników majątkowych, klauzula potrącenia wierzytelności z rachunku bieżącego typu Partner a także pełnomocnictwo do pobierania środków zgromadzonych na rachunku w innym banku.
   Warto zauważyć, że w odróżnieniu od innych banków PKO BP zrezygnował ze sporządzania biznes planu oraz prognoz finansowych. Dzięki temu decyzję kredytową przedsiębiorca otrzymuje w ciągu pięciu dni. Środki przyznane przedsiębiorcom w ramach Programu Konsolidacyjnego wypłacane mogą być zarówno w złotych, jak też w walutach wymienialnych: w euro, frankach szwajcarskich czy w dolarach amerykańskich. Klient ma możliwość zmiany waluty kredytu.
   Wypłata środków odbywa się bezgotówkowo według dyspozycji klienta. W wypadku spłat zadłużenia z tytułu kredytu w ramach Kredytowego Programu Konsolidacyjnego, zarówno w planie inwestycyjnym, jak i obrotowym, jest to przelew środków na rachunki związane ze spłacanymi zobowiązaniami kredytobiorcy. Natomiast w wypadku finansowania bieżących potrzeb wynikających z prowadzonej działalności gospodarczej formą wypłaty jest przelew na rachunek bieżący typu Partner. Warto podkreślić, że na wniosek klienta bank może udzielić kredytu oprocentowanego według stałej lub zmiennej stopy procentowej.
   Stała stopa procentowa może być jednak zastosowania tylko w wypadku kredytów udzielanych na okres nie dłuższy niż dwanaście miesięcy. Warto podkreślić, że PKO BP w ramach programu konsolidacyjnego oferuje także ubezpieczenie kredytu jako formę przejściowego zabezpieczenia do czasu ustanowienia hipoteki, co zazwyczaj trwa dość długo. Kredytowy Program Konsolidacyjny zainteresował wielu przedsiębiorców. Może on bowiem mieć duże znaczenie w stabilnym funkcjonowaniu małych i średnich firm.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 18-09-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.