informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 88 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Prywatni przedsiębiorcy stworzyli 1,2 mln nowych miejsc pracy

   PRZEGLĄD PRASY: Z najnowszych danych GUS wynika, że w Polsce pracuje ponad 15,15 mln osób. Dwa lata temu było 13,95 mln zatrudnionych. To najlepszy wynik od 1998 roku, kiedy pracowało 15,60 mln osób - pisze "Gazeta Prawna".
   Eksperci podkreślają, że nieuzasadniona jest powszechna opinia, że do spadku bezrobocia przyczyniła się wyłącznie emigracja. To zasługa firm, które stworzyły nowe miejsca pracy - podkreśla "GP".
   Mimo poprawiającej się sytuacji na rynku, nadal niewielu Polaków pracuje. Wskaźnik zatrudnienia, który wynosi obecnie blisko 57 proc. jest wciąż najniższy w UE. Nadal bardzo wiele osób (14,58 mln) jest biernych zawodowo. To m.in. efekt polityki kolejnych rządów, które umożliwiają przechodzenie na różne świadczenia osobom w wieku przedemerytalnym.
   Według "GP", eksperci krytycznie oceniają fakt, że rząd wydłużył o kolejny rok przywileje emerytalne. Postulują podwyższenie wieku emerytalnego. Źle oceniają też decyzję rządu o odebraniu Funduszowi Pracy pieniędzy na aktywizację. W urzędach pracy są bowiem zarejestrowane osoby słabo wykwalifikowane i długotrwale bezrobotne, które powinny mieć na przykład dostęp do szkoleń finansowanych z tego funduszu.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 14-09-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.