informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 66 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kredyty we frankach droższe, lecz nadal opłacalne
   Znowu rośnie cena kredytu we frankach szwajcarskich. Mimo to analitycy przekonują, że pożyczanie w tej walucie jest cały czas korzystne - pisze "Gazeta Wyborcza".
"W czwartek przyszła zła wiadomość dla osób, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich. Tamtejszy bank centralny podniósł dość niespodziewanie stopy procentowe - główna powędrowała do góry o 0,25 pkt proc, do poziomu 2,75 proc. (to środek przedziału 2,25-3,25 proc, który wyznacza wahania dla trzymiesięcznej stopy LIBOR) [...]. Dla tysięcy Polaków, którzy zdecydowali się na zaciągnięcie kredytów hipotecznych we frankach, wyższe stopy w Szwajcarii oznaczają wyższe - średnio o kilkadziesiąt złotych - raty kredytu. Przy kredycie na 200 tys. zł rata wzrasta o blisko 30 zł, przy kredycie na 400 tys. zł na 20 lat - już o mniej więcej 55 zł. Analitycy zwracają jednak uwagę, że banki już uwzględniły wyższe rynkowe stopy w Szwajcarii." - pisze "Gazeta".
   Mimo to kredyty we frankach cały czas się opłacają. "- To prawda, że różnica w oprocentowaniu kredytów w złotówkach i we frankach malała, ale osoby mające kredyt we frankach zarabiały dodatkowo dzięki umacniającej się złotówce" - zwraca uwagę Paweł Majtkowski z Expandera.
   Poprzednia podwyżka o 25 punktów bazowych miała miejsce w czerwcu. Niektórzy analitycy oczekują, że SNB jeszcze raz w tym roku zdecyduje się na podniesienie stóp procentowych.
   Więcej na temat w "Gazecie Wyborczej".


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 14-09-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.