informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 61 gości, oraz: cykoria
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zmienią się zasady księgowości dla małych i średnich firm

   Standardy rachunkowości dla małych i średnich przedsiębiorstw, które ukażą się w przyszłym roku, mogą zostać wprowadzone w krajach członkowskich już w 2009 roku - donosi "Gazeta Prawna". Oznacza to, że księgowi będą mieli niewiele czasu na zapoznanie się z nowymi zasadami.


   Obecnie Unia rozważa stosowanie standardu dla małych i średnich jednostek w odniesieniu do przedsiębiorstw średnich oraz małych, z wyjątkiem mikro, których w Polsce jest około 1,7 mln. Takie rozwiązanie pozwoli wzmocnić rozwój tam, gdzie jest to możliwe, jednocześnie nie przeszkadzając przy tym najmniejszym firmom przez narzucenie dodatkowych obciążeń ze strony rachunkowości" - pisze "Gazeta Prawna".
   Można się spodziewać, że Polska bez większych oporów przystosuje do stanowiska unijnego. Krzysztof Gmur z PricewaterhouseCoopers uważa, że to realny scenariusz. Mniej realny jest termin przyjęcia do stosowania standardu przez Unię. Ekspert przypomina, że do 1 października 2007 r. IASB czeka na uwagi do projektu. Po zapoznaniu się z nimi najwcześniej wyda standard w drugiej połowie przyszłego roku. Dlatego też nie jest realne, aby kraje wspólnotowe mogły go zacząć stosować od 2009 roku" - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   W opinii dr Radosława Ignatowskiego z Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego, UE prawdopodobnie przyjmie standardy, choć ich stosowanie zależne będzie od woli krajów członkowskich. Jego zdaniem niechętne Międzynarodowym Standardom Rachunkowości będą przede wszystkim Niemcy, Francja, Włochy, Portugalia, natomiast zaakceptują je Wielka Brytania, Holandia i Czechy. O ile standard rzeczywiście zacznie obowiązywać z dniem 1 stycznia 2009 r., to przyszły rok oznaczać będzie dla księgowych czas intensywnych przygotowań oraz zwiększenie wydatków na dostosowanie rachunkowości do nowych zasad.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Agnieszko Pokojskiej pt. "Nowe zasady księgowości dla firm".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 06-09-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.