informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 48 gości, oraz: admin
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polisy AC nie zawsze gwarantują zwrot kosztów
   Naprawa samochodu z polisy autocasco może spowodować, że przy kolejnej szkodzie część kosztów będziemy zmuszeni pokryć z własnej kieszeni - ostrzega "Gazeta Prawna". To czy sami pokryjemy szkody zależy między innymi od oferty towarzystwa i możliwości wykupienia tak zwanego udziału własnego.
   Na przykład Allianz dla osoby mającej dwie szkody w ciągu ostatnich 12 miesięcy, która płaciła dotąd składkę podstawową, zwyżka wyniesie 60 procent, a w PZU 100 procent. Jedynie w przypadku możliwości uzyskania zwrotu wypłaconego z AC odszkodowania, na przykład z polisy OC sprawcy szkody, większe towarzystwa (z wyjątkiem Compensy) nie naliczają zwyżek. "Gazeta Prawna" wyjaśnia, że jeśli ktoś zarysował nam auto na parkingu, to jeśli mamy dane jego polisy OC, możemy naprawiać auto przy każdej tego typu sytuacji bez obawy o zniżki.
   Niestety, nie zawsze da się coś zrobić z wprowadzanymi przez towarzystwa tak zwanymi udziałami własnymi, czyli częścią odszkodowania, którą trzeba pokryć z własnej kieszeni. O ile udział własny w pierwszej szkodzie można bez trudu wykupić, to już przy drugiej i trzeciej nie zawsze jest to możliwe. W PZU po opłaceniu dodatkowej składki można wykupić udział własny w pierwszej i drugiej szkodzie. Przy czym przy trzeciej szkodzie jest on obligatoryjny i wynosi 30 procent, a 40 procent przy kolejnych, i dotyczy on zarówno przypadków kradzieży, jak i zniszczenia auta przez wandali. Więcej - w dzisiejszym wydaniu "Gazety Prawnej".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-09-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.