informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Aby Polacy się ubezpieczali, muszą poczuć wysoką ceną usług medycznych

   Jeśli zadowala nas wzrost z jednego procenta posiadaczy dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych do prognozowanych przez ekspertów 10 proc. możemy nazwać prawdziwym boomem. Zapewne spory udział z tym dziesięcioprocentowym wzroście będą stanowić ubezpieczenia pracownicze


   Jeśli zadowala nas wzrost z jednego procenta posiadaczy dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych do prognozowanych przez ekspertów 10% - szczególnie, jeśli liczy się od tak niskiej podstawy - to możemy mówić o czekającym nas boomie w tym sektorze. Zapewne spory udział z tym dziesięcioprocentowym wzroście będą stanowić ubezpieczenia pracownicze, tak jak to miało miejsce w przypadku abonamentów. 
   Jednak wbrew temu, co twierdzą niektórzy politycy, komercyjne ubezpieczenia zdrowotne to nie jest alternatywa dla niewydolnego systemu publicznej opieki zdrowotnej - uważa dr Jan Bogutyn, prezes TUiR Cigna Stu. - Oferta ubezpieczycieli powinna być skierowana do maksimum 10-procentowej, najbardziej zamożnej części naszego społeczeństwa. 
   Firmy ubezpieczeniowe w zasadzie sprzedają teraz pakiety ubezpieczeniowe odrębne - niezależne od całego systemu powszechnego ubezpieczenia - które bazują na pełnej niezależności od NFZ i publicznego finansowania służby zdrowia - mówi Paweł Chodyniak, analityk ekonomiczny spółki Zdrowie z Kwidzyna. Jest to klasyczne ubezpieczenie alternatywne, które zapewnia tę samą usługę, co publiczna opieka, tyle że u prywatnego świadczeniodawcy, który ma kontrakt z firmą ubezpieczeniową. 
   Znakomita większość pakietów abonamentowych to po prostu nakładka na NFZ. Abonamenty sprzedają obietnicę lepszej jakości, więc to, za co płacimy w ramach pakietu, czasem nawet z leczeniem szpitalnym, to lepsza obsługa albo po prostu sprawniejsza organizacja - zaznacza Marcin Broda, analityk rynku ubezpieczeń i redaktor naczelny "Miesięcznika Ubezpieczeniowego". - Pacjent właściwie nie jest w stanie ocenić jakości usługi medycznej, on zwraca uwagę na sprawy drugorzędne, jak lepszy wystrój i miła obsługa.
   A przede wszystkim jednak pacjent liczy na uniknięcie problemów z dostępem do lekarza. Tym bardziej że większość abonamentów kupuje dla swoich pracowników pracodawca, któremu chodzi m.in. o jak najkrótszą absencję zatrudnionych.
   Czasami to zróżnicowanie w dostępie do usług medycznych przybiera taki kształt, jak w jednej z komercyjnych placówek, świadczącej usługi również w ramach umowy z NFZ. Ubezpieczyciel wymagał wykonania dla swoich klientów osobnego wejścia. Przychodnia musiała w tej sytuacji udawać, że świadczy dla nich inne usługi...

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 10-08-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.