informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nie zawsze można odliczyć VAT naliczony

   Podatnik, który nie prowadzi w dacie wystawienia faktury działalności gospodarczej, a ponadto nie posiada dowodów potwierdzających daną transakcję, nie może odliczyć VAT. Tak orzekł WSA w Gdańsku w sprawie dotyczącej zakwestionowania przez organy podatkowe odliczenia VAT wynikającego z faktur na zakup sprzętu komputerowego - podaje "Gazeta Prawna".   Jak czytamy w "Gazecie Prawnej", "ze zgromadzonego materiału dowodowego wynikało, że wystawca faktur nie prowadził działalności w czasie, gdy wystawione zostały zakwestionowane faktury i nigdy nie dysponował rzekomo sprzedanym sprzętem. Nie składał również deklaracji podatkowych, co świadczyło o tym, że VAT nie został w ogóle zapłacony". Organy podatkowe zakwestionowały więc możliwość pomniejszenia przez podatnika podatku należnego o podatek naliczony.
   Skarżąc do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku decyzję podatnik wskazał, że sprzęt został skradziony wkrótce po jego zakupie. Poza tym urząd nie dopełnił swoich obowiązków, ponieważ nie sprawdził ksiąg spółki, a jedynie oparł się na zeznaniach świadków, którzy twierdzili, że w danym okresie rozliczeniowym spółka nie prowadziła już działalności. Tym tłumaczeniom nie dał wiary jednak sąd. Uznał on, że w jego ocenie organy wykazały w sposób niebudzący wątpliwości, że wystawca faktur nie prowadził działalności w badanym okresie. Co oznacza, że nie mógł pomniejszyć podatku należnego (sygn. akt I SA/Gd 662/06).
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Katarzyny Nowak pt. "Nie każda faktura uprawnia do odliczenia VAT naliczonego".Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 02-08-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.